YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD hilafet ilan etti!
AFP'nin duyurduğu habere göre IŞİD, sesli bir mesajla hilafet devleti kurduğunu açıkladı ve AFP'nin duyurduğu habere göre IŞİD, sesli bir mesajla hilafet devleti kurduğunu açıkladı ve Ebu Bekir El Bağdadi'yi de halife ilan etti.i'yi de halife ilan etti.
IŞİD hilafet ilan etti!
29 Haziran 2014 / 23:18 Güncelleme: 29 Haziran 2014 / 23:19

Musul'u işgal ettikten sonra Bağdat'a doğru hareket eden ancak son dönemde peşmerge ve Irak ordusunun karşı direnişiyle durdurulan IŞİD, hilafeet ilan ettiğini duyurdu. Bir video mesajla hilafeti ilan ettiğini açıklayan örgüt 'Irak Şam İslam Devleti' emiri olarak Şeyh Ebubekir el Bağdadi'nin de halifeliğini duyurdu.

IŞİD, Irak ve Suriye sınırındaki sınırı dozerle yıkarak Sykes-Picot anlaşmasıyla çizilen sınırın artık geçerliliğinin olmadığını iddia etti. Orta Doğu'da tüm dengeleri değiştiren IŞİD, hilafet ilanının ardından şehir turları başlattı.

00:36
 // ERKEN ÖTEN HOROZ VE PİLAV
Bir hilafet ilan edilecekse, yezidi ve çapulcular değil; Hz.İbrahim'in torunları ve ehli beyt'in evlatları kuracaktır. Hanım horozlu pilavı hazırla da, sahurlayalım artık. Geceler kısa, günler uzuuun....
30 Haziran 2014 00:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler