YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşe bir kızı bıçaklayarak başlamış
İzmir'de terör estiren seri katil Hamdi A.'nın 4 ay önce de, üniversiteli bir kızı gasp için bıçakla yaraladığı ortaya çıktı. Emniyet'e çağırılan genç kız, zanlıyı teşhis etti
İşe bir kızı bıçaklayarak başlamış
30 Nisan 2010 / 08:21 Güncelleme: 30 Nisan 2010 / 08:21

İzmir'de 3 günde 3 kişiyi öldüren seri katil Hamdi A.'nın ocak ayında da üniversiteli bir kızı bıçakladığı ortaya çıktı. Zanlının, daha önce yaşanan bir olayla bağlantısını araştıran ekipler, Balçova'da bıçaklı saldırıya uğrayan D.B.'yi (24) Emniyet'e çağırdı.  9 Ocak gecesi 00.15'te  saldırıya uğradığını, sağ kolu ve sol elinden yaralandığını belirten D.B., Hamdi A.'yı teşhis etti. Hamdi A.'nın benzer başka olaylara karışmış olabileceği ihtimaline karşı, diğer illerdeki faili meçhul gasp ve cinayet olaylar araştırılıyor.

3 KADIN AVUKAT KORKTU

Hamdi A.'ya gözaltında 20, savcılıkta da 100 soru yöneltildi. Susma hakkını kullanan zanlı, sorulara yanıt vermedi. Seri katil için baro tarafından avukat atanması sırasında da ilginç bir olay yaşandı. Sırada olan 3 kadın avukat da korkup savunmasını üstlenmedi. Baro, bunun üzerine bir erkek avukatı görevlendirdi.

'İNSAN OLAN BUNU YAPMAZ' DEMİŞ

Günlerce kabus yaşatan zanlının, üçüncü kurbanına ait telefonu satmak için girdiği bayide, cinayetlerin analizini de yaptığı ortaya çıktı. Telefon bayii Nergis Oksay, seri katille konuşmasını anlattı: 'Pazar sabahı geldi. 45 dakika kaldı. Elimde, 'İzmir'de seri katil' başlıklı gazeteyi görünce sohbet etmeye başladık. Bana, 'Balçova'da cinayetlerin işlendiği yere yakın oturuyorum. Saatler geç değil. Tam bir cesaret işi. Normal insan yapmaz. Kesin ölenlerin bağı var' dedi.'
İzmir polisi, zanlıyı yakalamak için  4 gün boyunca 25 bin 880 kişiyi sorguladı. Bu esnada aranan 219 kişi de yakalandı. Emniyet yetkilileri, Fevzipaşa Bulvarı'ndaki 2 MOBESE'den ise çalışmadıkları için görüntü elde edilemediğini bildirdi. 

Katilin 3. kurbanı ben olacaktım

SERİ katilin 3. kurbanı olmaktan son anda kurtulan, verdiği eşkalle zanlıyı yakalatan Polen takma adlı travesti Kazım Toker de dün Emniyet'teydi. Toker, çıkışta ölümden nasıl kurtulduğunu anlattı.

BERABER YÜRÜDÜK

Buna göre, Hamdi A. Balçova'daki iki cinayetin ardından, 3. kurban için gece Alsancak'a geldi. Ege Palas önünde duran Toker'in yanına gidip 100 TL teklif etti. İkili Gül Sokak yönüne yürümeye başladı.  'Restoran sahibiyim. Bodrum'da yeni mekan açacağım' diyen zanlı, otomobili olduğunu belirterek sessiz bir yere gitmek istedi.  Gül Sokak girişine kadar Hamdi A. ile yarım saat yürüyen Toker, hareketlerinden şüphelenince taksiye binerek gitti.

Zanlının yanından ayrıldıktan 1 saat sonra, Mustafa Has'ın ölüm haberini alan Toker, polisi arayıp durumu anlattı. Ekiplerle buluşup katille yürüdükleri yerlere ait güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Sağlıklı görüntü bulunamayınca eşkali çizdirdi.


GÖRÜNCE KORKTUM

Arkadaşının ölüm haberini aldıktan sonra eve gittiğinde uyuyamadığını, tuvalete dahi giremediğini dile getiren Toker, '6 kişinin içinde şahısı teşhis ettim. Çok korktum. Katilin yüzüne baktığımda, bu kişi benim de katilim olacaktı diye düşündüm' dedi. (Akşam)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler