YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşçiler, DİSK Genel Merkezi önünüde toplanıyor
İşçiler, DİSK Genel Merkezi önünüde toplanıyor
İşçiler, DİSK Genel Merkezi önünüde toplanıyor
01 Mayıs 2008 / 07:54 Güncelleme: 01 Mayıs 2008 / 00:00

İstanbul'da 1 Mayıs nedeniyle gerçekleştirilecek yürüyüşe katılmak üzere Şişli'deki Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Merkezi önünde bekleyen bir
grup, güvenlik kuvvetlerince dağıtıldı.
        


Abidei Hürriyet Caddesi'ndeki DİSK binası önünde bekleyen bir grup, güvenlik kuvvetlerince dağılmaları yolunda uyarıldı. Güvenlik kuvvetleri, bu uyarının dikkate alınmaması üzerine biber gazı ve panzerden su sıkarak gruba müdahale etti.
        


Bu grubu dağıtan polis, aynı yerde toplanmayı sürdüren kişileri de dağılmaları yönünde uyarıyor.


 


İŞÇİLER TOPLANMAYA BAŞLADI


İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamalarına katılmak için farklı şehirlerden gelen işçiler, DİSK Genel Merkezi önünde toplanmaya başladı.
        


Sendika üyesi işçiler, Şişli Abide-i Hürriyet Caddesindeki DİSK Genel Merkezi önüne gece yarısından itibaren otobüslerle gelmeye başladı.
        


Çeşitli illerin yanı sıra İstanbul'un Anadolu yakasından gelen işçilerin, binanın önünde ve içindeki bekleyişleri sürüyor.
        


Sendika üyelerinden bazıları bina içindeki kanepelerde, bazıları da sokakta uyurken, bazıları ise sendika binasının duvarına yansıtılan barkovizyondan ''sendikal mücadele'' ve ''1 Mayıs'' ile ilgili film gösterimini izliyor.
        


Bu arada, polis ekiplerinin Taksim ve çevresindeki güvenlik önlemleri sürüyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler