YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşadamının gözyaşları...
İflas eden işadamı Esat Sivri düzenlenen veda gecesinde gözyaşlarını tutamadı. Sadece o değil gecede bir çok insanın bu sahne karşısında gözleri nemlendi...
İşadamının gözyaşları...
25 Mart 2010 / 13:45 Güncelleme: 25 Mart 2010 / 13:49

Denizli'de geçen yılın son dönemlerinde girdiği ekonomik kriz sebebiyle üretimini durduran ve 'Biz Anadolu kaplanı değil, eşeğiyiz' sözleriyle gündeme gelen işadamı Esat Sivri, kendisi için düzenlenen vefa gecesinde gözyaşlarına hakim olamazken, kardeşi Saim Sivri'nin "Biz artık eşek değil, katır olacağız. Bütün borçlarımızın arkasındayız" sözleri büyük alkış aldı.

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD), Denizli'nin ilk entegre ev tekstili fabrikası olma özelliğini taşıyan ve girdiği ekonomik kriz nedeniyle üretimini durduran Denizli Basma Sanayi A.Ş'nin sahibi Esat Sivri onuruna Anemon Otel'de vefa gecesi düzenledi. Geçen yılın son dönemlerinde fabrikadaki üretimini durdurduktan sonra yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Esat Sivri, kendisi için düzenlenen gecede gözyaşlarına hakim olamazken, eşi Sevgi ve kızı Berrin Sivri'nin de ağlaması dikkat çekti.

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, TETSİAD Genel Başkanı Recep Tanrıverdi, sanayici ve işadamları ile davetlilerin katıldığı gecede, Sivri'ye, dernek yöneticileri tarafından plaket, şilt ve fahri üyelik beraati verildi. 35 yılı aşkın süredir Denizli tekstilinin en önemli isimlerinden biri olan ve ekonomik kriz nedeniyle 2 bin çalışanı işsiz kalan DEBA'nın kurucusu Esat Sivri, gecede gördüğü ilgi karşısında duygulu anlar yaşadı.

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, gecede yaptığı konuşmada, kurduğu fabrika ile Denizli müteşebbislerine örnek olan Esat Sivri'nin yaşadığı zorluklara rağmen ayakta durmayı başardığını belirtirken, Belediye Başkanı Zeybekci de, Denizli'de tekstil işi ile uğraşan herkesin kalbinde birer Esat Sivri olma hayali taşıdığını söyledi. TETSİAD Genel Başkanı Recep Tanrıverdi de, Esat Sivri için böyle bir geceyi düzenlemekten dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. İşadamı Esat Sivri plaketi alırken, plaketi eşi Sevgi Sivri'nin hakettiğini belirterek, "Eşim dün vardı, bugün de var. Plaketi o hakediyor. Saygıyla önünde eğiliyorum" dedi ve plaketi eşine vererek onu öptü. Sevgi Sivri eşinin bu jesti karşısında gözyaşlarına hakim olamadı. Plaket törenin ardından kısa bir konuşma yapan Esat Sivri'nin kardeşi Saim Sivri ise, DEBA'nın batışından sonra en çok işsiz kalan 2 bin kişiye üzüldüklerini belirterek, "Biz mağlup olmadık ekonomim mağlup oldu. Ama mücadelemiz sürecek. Sözden aldığımız hırs ve kuvvetle bu kritik durumdan çıkacağız. Artık eşek değil, katır gibi çalışacağız. Katır olduk. Bütün borçlarımızın arkasındayız. Ağabeyimin arkasındayız" dedi.

Duygusal anların yaşandığı gecede kızı Berrin Sivri babasının yanına giderek ona sarıldı ve ağladı. (iha)


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler