YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İranlı General: ABD ve Rusya'nın habersiz olduğu söylenemez
İran lideri Hamaney'in yüksek askeri danışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, Türkiye'de bu çapta bir kalkışmanın yabancı bir ülkenin desteği ve bilgisi olmadan yapılamayacağını belirterek, "ABD ve Rusya'nın darbeden habersiz oldukları söylenemez" dedi.
İranlı General: ABD ve Rusya'nın habersiz olduğu söylenemez
26 Temmuz 2016 / 22:41 Güncelleme: 26 Temmuz 2016 / 22:49

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in yüksek askeri danışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, Türkiye'deki 15 Temmuz darbe girişiminin yabancı bir ülkenin desteği ve bilgisi olmadan yapılmasının mümkün olmayacağını ileri sürdü.

İran merkezli İSNA ajansının haberine göre, Tebriz kentinde düzenlenen bir törende konuşan Tümgeneral Safevi, 15 Temmuz darbe teşebbüsünü değerlendirdi.

"ABD VE RUSYA'NIN HABERSİZ OLDUĞU SÖYLENEMEZ"

Safevi, "ABD ve Rusya'nın Türkiye'deki darbeden habersiz oldukları söylenemez. Bu çapta bir kalkışma, yabancı bir ülkenin desteği ve bilgisi olmadan yapılamazdı. Darbenin destekçileri konusunda büyük soru işaretleri var" diye konuştu.

"YENİ BİR ANLAŞMA" İHTİMALİ

Konuşmasında, "ABD ve Rusya bölge konusunda yeni bir anlaşmaya mı vardı?" diye soran İranlı General, darbenin yapıldığı zamanda ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin Moskova'da temaslarda bulunmasının manidar olduğunu öne sürdü.

 // Bdr
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
27 Temmuz 2016 12:29
hain köpek...
 // atiker
türkiyenin dostu olmadığını türklerin bu dünyada çok az dostu çok düşmanının olduğunu biliyoruz biz büyük imparatorluklar devletler kurmuş büyük bir medeniyetin devamıyız hey iranlı fino işiniz gücünüz fitne fesat yaymak müslüman kanı dökmek fetöde sizin gibi gizli bir planın projenin parcasıydı rezil aşikar oldular hesabı kesilecek bir gün iranda yaptıklarının hesabını ödeyecek bekliyoruz rabbim yanınıza bırakmayacak ......
27 Temmuz 2016 Çarşamba 11:35
hain köpek...
 // atiker
ortadoğnun küçük şeytanı abd nin israilin rusun finosu iran bizim en azılı düşmanımız hedef şaşırtmaya çalışıyor fetönün ortağısınız başarsaydılar alkışlayacaktınız şimdi niye böyle açıklama sebep çünkü rusya türkiye ile iyice yakınlaşacak iranın sıtratejik gizli ortadoğu planları sekteye uğrayacak rusya jeopolitik ve güc olarak türkiye ile haraket edecek iran ikinci plana düşecek suriyede hesapları tutmayacak onun için abd ve rusyaya sözde bir şeyler yüklemeye çalışıyor biz abd nin ve rusyanın....
27 Temmuz 2016 Çarşamba 11:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler