YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'dan Türkiye'ye sürpriz teklif
İran'dan Türkiye'ye sürpriz teklif
23 Eylül 2013 14:03
İran'ın Yeni Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkiye’ye, bölgesel krizlerin çözümü amacıyla işbirliğini artırma çağrısında bulundu.

Hasan Ruhani’nin Tahran’a resmi bir ziyarette bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i kabulüne ilişkin ayrıntılar, İran medyasına yansıdı.

Fars Haber Ajansı’na göre, Ruhani, Tahran ve Ankara’nın bölgesel krizlerin çözümünde daha güçlü bir işbirliği yapmalarını istedi.

Görüşme sırasında Ruhani, İran ve Türkiye’nin “etkin” iki ülke olduğuna işaret ederek “Tahran ve Ankara, daha yakın bir işbirliği ve etkileşim yoluyla, başta bölgesel krizlerin çözümü olmak üzere, bölgede daha etkin bir rol oynamalı” dedi.

İran Meclisi ile TBMM arasındaki daha yakın bir işbirliği çağrısında bulunan Ruhani, iki ülke parlamentoları arasında ilişkilerin iyileşmesinin, iki hükümetin arasındaki ilişkilerin sağlamlaştırılmasında etkin bir faktör oluşturacağını da söyledi.

Bu arada, Cemil Çiçek’in, Ruhani ile buluşan ilk Türk yetkilisi olduğu için duyduğu “minnettarlığı” dile getirdiği belirtilen haberde Çiçek’in iki ülke arasındaki ilişkilerde büyüme hızının Ruhani döneminde katlanması umudunu ifade ettiğine de dikkat çekildi.

 

Etiketler: ,
İRAN DOSTUMUZ
 // HALİM SULTAN
TÜRKİYE İRANA SAHİP CIKMALIDIR CUNKÜ MUSLUMANA MÜSLUMANDAN FAYDA VARDIR İRANIDA KIMSEYE EZDIRMEMESI GEREK Sİİ VEYA SUNNI ÖNEMİ YOK RESULULLAH ÖNDERİMİZ SORUN VARMI İRAN TÜRKİYE BERABER HAREKET EDERSE FİLİŞTİN SORUNUDA CÖZÜLÜR...
24 Eylül 2013 Salı 07:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler