YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'dan küstah Erdoğan açıklaması
İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü Hüseyin Nakavi, Erdoğan’ın İran ziyareti ile ilgili haddini aşan bir açıklama yaptı.
İran'dan küstah Erdoğan açıklaması
07 Nisan 2015 / 00:12 Güncelleme: 07 Nisan 2015 / 00:48

Sözcü Hüseyin Nakavi Hüseyni, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İran ziyareti ile ilgili ''Ülkeyi aşağılayan birisinin ayaklarının altına kırmızı halı sermek diplomasimiz için utanç vericidir'' açıklamasında bulundu.

"Ya lağvedilmeli ya da ertelenmeliydi"

İran’ın yarı resmi Fars ajansına açıklamada bulunan Nakavi, ''Hükümet, Erdoğan’ın İran’a yönelik sözlerinden sonra bu ziyaretin yapılmasına izin vermemeliydi. Bu ziyaret ya lağvedilmeliydi yahut ertelenmeliydi'' diye konuştu.

İranlı Sözcü, milletvekillerinin Ruhani hükümetinin ziyaretin ertelenmesi konusunda bir girişimde bulunmamasından dolayı rahatsız olduğunu söyledi.

Daha önce de İran meclisinden bir grup milletvekili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İran'a yönelik ifadelerini eleştirerek İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'den Erdoğan'ı uyarmasını talep etmişlerdi.

Erdoğan, "Muhatabım onlar değil" demişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tahran yönetiminin bölgedeki tutumunu eleştirerek , "İran bölgeyi domine etme çabası içinde. Yemen, Suriye ve Irak'ta ne gücü varsa çekmesi lazım" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan daha sonra İran'dan gelen bazı milletvekillerinin tepkisi üzerine, "Bunlar muhatabım değil. Kaldı ki bizim ziyaretlerimizi o tür kişiler belirleyecek değil. Gideriz veya gitmeyiz kararını verecek olan biziz" diyerek eleştiride bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın İran'da resmi temaslarda bulunacak.

--
 // ali
haset ve kıskançlık insanı bitirir. iran türkiyenin yükselişinden rahatsız, olay net....
07 Nisan 2015 Salı 09:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler