YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak sınırına askeri büyük sevkiyat!
Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK'ya karşı yürütülen operasyonlara destek ve sınır güvenliğinin artırılması için Türkiye-Irak sınırına son günlerde yoğun bir askeri sevkıyatı yapıyor.
Irak sınırına askeri büyük sevkiyat!
12 Ekim 2016 / 15:10 Güncelleme: 12 Ekim 2016 / 15:44

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), hem Irak'ta Musul'a yönelik gerçekleştirilecek askeri operasyonun yaratacağı olası göç dalgasının sınırdaki etkileri hem de PKK ile mücadele konusunda yürütülen çalışmalara destek olmak amacıyla Türkiye-Irak sınır hattına önlemlerini artırıyor.

Önlemler kapsamında son günlerde Mardin tarafından Şırnak'ın Cizre ilçesi üzerinde yoğun bir askeri sevkıyat gerçekleştirilirken, bu sevkıyatın bir kısmının Habur sınır kapısı yakınlarında bulunan Haç konaklama tesisindeki askeri birliklere, bir kısmının ise, Türkiye-Irak sınır hattındaki dağlık alanlarda bulunan askeri birliklere yapıldığı öğrenildi.

Askeri sevkıyat sırasında askeri konvoyun güvenliği uzaktan kumandalı patlayıcılara karşı Jamer taşıyan araçlarla korunurken, sevkıyat konvoyunda bulunan araçların büyük çoğunluğunun zırhlı araçlardan oluştuğu görüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler