YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İptal kararı için ne dedi?
HSYK Başkanvekili Kadir Özbek, Anayasa Mahkemesi'nin paketin bir kısmı için verdiği iptal kararıyla ilgili" işin esasına girildiyse daha esaslı unsurlardan bir iptal kararı çıkması gerekirdi"dedi.
İptal kararı için ne dedi?
08 Temmuz 2010 / 11:04 Güncelleme: 08 Temmuz 2010 / 11:40

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Kadir Özbek, Anayasa Mahkemesinin Anayasa değişikliği paketine ilişkin kısmi iptal kararı ile ilgili ''Kişisel düşüncemdir, iptal ediliyormuş gibi izlenim vererek iptal edilmemiş gibi bir karar ortaya çıkmıştır. Bu sebeple de (yazık oldu) diyorum'' dedi.

Özbek, HSYK'ya gelişinde, gazetecilerin Anayasa Mahkemesinin Anayasa değişikliği paketine ilişkin kısmi iptal kararı ile ilgili sorularını yanıtladı.

''Yürütmenin, sayın bakanın ve yürütmenin diğer mensuplarının da bu karardan memnun olduklarını ifade edebilirim'' diyen Özbek, ''İşin esasına girilip, öyle bir inceleme yapılmış olması açısından bir takım yakınmalarda bulunulduğunu'' hatırlattı.

Anayasa hukukçusu olmadığını vurgulayan Özbek, şu görüşleri dile getirdi:

''Ama işin esasına girilebilir mi, girilemez mi, o ayrı bir tartışma konusu olabilir. Ama işin esasına girildiyse, bu noktadan değil, daha esaslı unsurlardan bir iptal çıkması gerekirdi. Sanki, yine kişisel düşüncemdir, iptal ediliyormuş gibi izlenim vererek iptal edilmemiş gibi bir karar ortaya çıkmıştır. Bu sebeple de (yazık oldu) diyorum. Bu yazık oldu ifademin arkasında da daha ileriki aşamalarını size çok detaylarla açıklayacağım, bir çok şeyler de olabilecek.'' 

Özbek, bir başka soru üzerine de ''(Timsah gözyaşları) diye bir kavram var biliyorsunuz, ben onu izledim akşam. Hükümet kanadının saygıdeğer mensuplarının yüzleri gülüyordu. Gözlerinin içleri gülüyordu, farkında olmuş olmanız lazım'' dedi.
AA

öylemiii
 // emg,n öz
hadi yaaa ne kadar üzüldük bir bilsen sen koltuğunu kaybedecen diye kahroluyoruz ühühühühühühü...
08 Temmuz 2010 11:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler