YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
internet andıcı'nda gelişme
İnternet Andıcı davasında gelişme...
internet andıcı'nda gelişme
26 Mart 2012 / 16:55 Güncelleme: 27 Mart 2012 / 07:26

'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' davasıyla birleşen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkında açılan davada, iddianamesinin okunması tamamlandı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız tarafından hazırlanan 39 sayfalık iddianame, savcılar Mehmet Ali Pekgüzel ve Murat Dalkuş tarafından yaklaşık 4 saatte dönüşümlü olarak okundu.

Mahkeme heyeti, iddianamenin okunmasının tamamlanmasının ardından, Başbuğ'un savunmasının alınmasına geçmeyerek, duruşmayı yarına erteledi.

Başbuğ'un duruşmanın bitmesinin ardından ardından yakınlarıyla görüşerek vedalaştığı görüldü.

Bu arada, duruşmaya ara verildiği sırada, basın mensuplarına açıklama yapan Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer, taleplerinden sadece görev ve yetkiye ilişkin bölümünün reddedildiğini belirterek, mahkeme kararının hukuka uygun olmadığını savundu.

İlker Başbuğ'un savunmasına ilişkin, ''Bizce tarihi anlamda bir savunma olacak'' diyen Sezer, Başbuğ'un yakın akrabalarının ve devre arkadaşlarının duruşmaya gelmesinin Başbuğ açısından moral olduğunu ifade etti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler