YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnsanlığın kara lekesi Rabia katliamı'nın 3'üncü yılı
Bundan 3 yıl önce, Mısır'da Sisi önderliğindeki darbecilerin meydanlara inerek kendi halkına yaptığı katliamlar sonucunda yüzlerce kişi can verdi, binlerce kişi de yaralandı. Tarihe kara bir leke olarak geçen o katliam hala hafızalarda...
İnsanlığın kara lekesi Rabia katliamı'nın 3'üncü yılı
15 Ağustos 2016 / 16:07 Güncelleme: 15 Ağustos 2016 / 16:25

Mısır'da seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi zorla koltuğundan indirerek yönetime el koyan Sisi, darbeyi protesto etmek amacıyla Başkent Kahire'deki Rabiatul Adeviyye Meydanları'nda toplanan binlerce vatandaşı katletti.

Direnişin 48. gününde darbeci Sisi'nin emriyle güvenlik güçleri, iş makineleri ve zırhlı araçlarla meydanlara girdi. Vatandaşlar üzerine rastgele ateş açılarak keskin nişancılarla çatılardan insan avı başlatıldı.

YÜZLERCE KİŞİ ÖLDÜ, BİNLERCESİ YARALANDI

Sisi'nin gerçekleştirdiği katliamda, Mısır insan hakları konseyine göre 632, Müslüman Kardeşler Teşkilatına göre de 2 bin 600 kişi can verdi. 7 bin kişi yaralandı. Müslüman Kardeşler Teşkilatı yöneticilerinden Muhammed el-Biltaci'nin 17 yaşındaki kızı Esma el Biltaci de katledilenler arasındaydı.

MURSİ'Yİ HAPSE ATIP, İHVAN'I TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETTİLER

Cuntacılar, vakit kaybetmeden darbe karşıtı avına çıktı. Zorla koltuğundan indirilen Cumhurbaşkanı Mursi demir parmaklıklar ardına gönderilirken, İhvan yönetici ve üyeleri gözaltına alındı. İhvan'ın mal varlıklarına el koyulup terör örgütü ilan edildi.

SON ÜÇ YILDA 9 HAPİSHANE İNŞA ETTİLER

Darbecilerin, 3 yaşındaki çocuğa bile müebbet hapis vermesi kararların ne kadar keyfi olduğunun kanıtıydı. Tutuklamalar nedeniyle ülkedeki hapishaneler yetersiz kaldı. bu nedenle mısır yönetimi son üç yılda 9 hapishane daha inşa etti.

BİN 800 İDAM KARARI VERİLDİ

Resmi olmayan verilere göre Mısır'da mahkemeler 3 Temmuz 2013'ten bu yana yaklaşık bin 800 idam kararı verdi.

Darbe sürecinde resmi ve özel bütün medya kuruluşları kontrol altına alındı. Sadece yönetim yanlısı görüş ifade eden uzmanlar televizyon ekranına çıkarıldı. Daha önce tanınmayan yeni yüzler, uzman olarak kamuoyuna sunuldu.

Katilamın 3. yıldönümüne de Sisi'nin gölgesi düştü. Gösterilerinin büyük bir kısmı darbeci Sisi yönetimi tarafından engellendi. İngiltere ve Kanada'da yaşayan Mısırlılar ise darbeyi ve askeri rejimi protesto etti.

Mursi'ye destek sloganları atan yüzlerce kişi, mısır'da olup bitenlere kayıtsız kalmama çağrısında bulundu.

Vebal 3
 // Nezir

Bu melun aile,biryandan çok sayıda ülkeyi içerden işgal ederken,bir yandan da Irak,Suriye,Mısır, Libya gibi ülkeleri de içerden çökerterek yoluna devam etmektedir.Sıra her Devlete her millete gelecektir. Bu işin sonunda 3. Dünya harbini planladığı açıkça ortadadır. Üzerimdeki manevi sorumluluğu Ülkemizi yönetenlerle ve Turkuaz medyaya ile paylaşıyorum, çünkü ben bunu duyurmakta aciz kaldım.Bu vebalden kaçmak insanın manevi felaketi olabilir.Vebal de ecride çok büyüktür. ALLAH İÇİN İŞ BAŞINA.
...
15 Ağustos 2016 Pazartesi 16:31
Vebal 2
 // Nezir
Bu eziyetler sonunda mutlaka kendisine biat edeceğimi sandığından aksinin de deşifre olacağı ihtimalini hesabedemedi. Açık ve net söylüyorum deccal bu fakir üzerinde yaptığı çalışma ile aslında kendisinin varlığına ve korkunç zulümlerinin deşifresine bir kanıt meydana getirdi.Geri dönüşü mümkün olmayan açıklar verdi.Acilen fetö,pkk vs. gibi pionların ötesine geçerek, deccal gerçeğini bütün insanlığa anlatmak şarttır.Deccal yakalanmıştır,deşifresi benim hayatımdadır,kesin isbatlıdır....
15 Ağustos 2016 Pazartesi 16:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler