YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnşaattaki tüm faaliyetler durduruldu
Şişli Mecidiyeköy'de meydana gelen asansör kazası sonucu 10 işçi hayatını kaybetti. İnşaatın sahibi Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'ndan inşaattaki tüm faaliyetlerin durdurulduğuna dair açıklama geldi.
İnşaattaki tüm faaliyetler durduruldu
07 Eylül 2014 / 04:05 Güncelleme: 07 Eylül 2014 / 04:09

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Şişli'de asansörün düşmesi sonucu 10 işçinin hayatını kaybettiği inşaatta tüm faaliyetlerin durdurulduğunu bildirdi.

Torunlar GYO'dan "Acımız Büyük" başlığıyla yapılan açıklamada, eski Ali Sami Yen Stadyumu arazisi üzerinde devam eden inşaattaki kazanın nedenine ilişkin ayrıntıların henüz bilinmediği aktarıldı.

Kazayla ilgili adli soruşturmanın derhal başlatıldığı ve soruşturmanın yakından takip edileceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kurumumuzca olayın bütün yönleriyle araştırılması için gerekli teknik ekipler görevlendirilmiştir. Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır dilediğimiz işçi kardeşlerimizin ve ailelerinin her türlü hakkı, hukuku tüm alt yüklenicilerde çalışanlar da dahil sorumluluğumuz ve güvencemiz altındadır. İnşaat ve tüm faaliyet durdurulmuştur. Bütün soruşturmalar tamamlandıktan ve güvenlik sistemleri defaatle gözden geçirildikten sonra, tekrar faaliyete geçilecektir."

Konu hakkında bilgilendirme amaçlı saat 10.30'da basın toplantısı düzenleneceği bilgisi verilen açıklamada, konuyla ilgili iki saat aralıklarla gerekli bilgilendirmenin yapılacağı, gelişmelerin medya, kamuoyu ve işçilerin yakınlarına iletileceği belirtildi.

Ölenlerin kimliği belirlendi

Şişli'de inşaatta asansörün zemine düşmesi sonucu hayatını kaybeden 10 işçinin kimliği belirlendi. 

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Mecidiyeköy'deki eski Ali Sami Yen Stadyumu'nun yerindeki inşaatta meydana gelen asansör kazasında hayatını kaybeden işçilere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve emekçilere başsağlığı dilendi. 

Ölen işçilerin isimlerinin netleştiği belirtilen açıklamada, hayatını kaybeden işçilerin Tahir Kara, Hıdır Ali Genç, İsmail Sarıtaş, Bilal Bal, Cengiz Tatoğlu, Murat Usta, Menderes Meşe, Vahdet Biçer, Ferdi Kara ve Cengiz Bilgi olduğu bilgisi verildi. 

Ölü sayısı netleşti

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, asansör kazasında ölen işçilerin sayısının 10 olarak netleştiğini bildirdi. 

Mutlu, sosyal paylaşım ağı Twitter hesabından yayımladığı mesajda, "İş asansöründe hayatını kaybeden işçilerimizin tamamı hastaneye götürüldü. Kayıp sayımız kesin 10 olarak netleşti. Başımız sağolsun" ifadelerini kullandı. 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler