YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngilizleri korku sardı! YPG'ye katılanlar...
YPG saflarında çatışan İngilizlerin de Türkiye tarafından terörist kabul edilecek olması Batı'yı korkuttu.
İngilizleri korku sardı! YPG'ye katılanlar...
02 Eylül 2016 / 10:40 Güncelleme: 02 Eylül 2016 / 11:14

Daily Telegraph gazetesi, Ankara'nın YPG'ye katılan İngiltere vatandaşlarına, çatışmalar sırasında Türk ordusu tarafından terörist muamelesi yapılacağını yazdı.

İNGİLİZLER DE TERÖRİST MUAMELESİ GÖRECEK

Türkiye'nin, kendilerine 'Bob Crow Taburu' diyen ve YPG altında çatışan İngiltere vatandaşlarını terörist olarak tanımladığını ve çatışmalar sırasında karşı karşıya gelinmesi durumunda Türk ordusunun İngiltere vatandaşı YPG'lilere terörist muamelesi yapacağını yazan Daily Telegraph gazetesi, Başbakan Binali Yıldırım'ın sözcüsü Yunus Akbaba'nın, "Bunlar (YPG) terör örgütü. Bunların flaması altında çatışan herkes de terörist olarak kabul edilecektir" sözlerini referans olarak gösterdi.

İngiliz İşçi Partisi başkan adaylarından Owen Smith'in IŞİD açıklamalarına ilişkin "IŞİD'le masaya oturmak mı istiyorsun? Bunu bir de Menbic şehitlerine anlat. 'Savaşırsan her zaman kazanamayabilirsin ancak savaşmazsan her zaman kaybedersin" sözlerini hatırlatan gazetede yer alan ifadeler özetle şöyle:

r7-002.jpg

CAN KAYIPLARI İNGİLTERE'NİN SORUMLULUĞUNDA

"Ankara olası can kayıplarının İngiltere'nin sorumluluğu olacağını ifade ediyor. Başbakan Binali Yıldırım'ın sözcüsü Yunus Akbaba, 'Bunlar (YPG) terör örgütü. Bunların flaması altında çatışan herkes de terörist olarak kabul edilecektir' dedi.

YPG SAFLARINDA EN AZ 6 İNGİLİZ VAR

Suriye'nin kuzeyinde IŞİD'e karşı YPG saflarında savaşan en az 6 İngiltere vatandaşı var. Ankara'dan gelen açıklamalar, NATO üyesi Türk askerinin İngiltere vatandaşlarına ateş açabileceği sinyalini veriyor.

Haftasonu Türkiye tarafından açılan topçu ateşinin İngiltere vatandaşı gönüllülerin de bulunduğu mevzilerin çok yakınına düştüğü tahmin ediliyor.

Daily Telegraph'a konuşan bir YPG sözcüsü, 'Her ne kadar birlikleri cephe hattında bulunsa da hepsinin durumu iyi' dedi.

YPG İLE BİRLİKTE SAVAŞAN 100 ABD'Lİ KANADALI, ALMAN, FRANSIZ VE İSVEÇLİ VAR

YPG'yle birlikte savaşan 100 civarında ABD'li, Kanadalı, Alman, Fransız ve İsveçli de bulunuyor. Macer Gifford adını kullanan bir yabancı gönüllü, İngiltere'nin Ankara'dan gelen tehditleri ciddiye alması gerektiğini ifade ediyor.

 // Ahmet
Tabutlarda döneceksiniz Gatwickh ve heatrow havaalanlarınıza. Aynı dün 3 abd linin 1 kanadalı , 2 almanın döndüğü gibi kargo uçaklarının bagajında...
02 Eylül 2016 16:26
bunlarda paçaya sürülecek akıl yok bre.
 // hursit dilaver
dangalaklık bu işte. sen o bizim gitmek için, fetöcülerin de kaçıp sefa sürmek için gittikleri ülkeni bırak, gel burda çölde, wc si bile olmayan yerlerde uykusuz, taharetsiz,leş gibi, banyosuz yerlerde erkek erkeğe yaşa..ne o, müslim öldürecek,ne o, kendini adam öldürerek tatmin edecek. o İŞİDin kafa kesenleri de bunardan bakın. hiç bir müslim ne kadar kötü de olsa kafa kesmez. vurur.bunlar kafa keserek zevk alıyor, tatmin oluyor.islamla falan ilgisi yok. İŞİD katilleri hep batıdandır....
02 Eylül 2016 Cuma 15:39
 // Milli Mücadele!
Tıpkı ABD li ajan teröristlerin leşleri nasıl waşitın a postalandıysa onlarınki de Londra ya postalanır olur biter:ölümden korkan,çocuklarını babasız bırakmak istemeyen bize düşmanlık yapmayacaktı!...
02 Eylül 2016 11:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler