YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngilizleri çıldırtan iddia: O topraklar Türkiye'nin yeni vilayeti olacak!
İncirlik mutabakatı sonrası ABD medyası ''Ortadoğu'nun yeni haritasını Obama ve Erdoğan çizecek'' diye yazdı.
İngilizleri çıldırtan iddia: O topraklar Türkiye'nin yeni vilayeti olacak!
05 Ağustos 2015 / 08:24 Güncelleme: 05 Ağustos 2015 / 10:01

İngiliz basını bu iddiayı somutlaştırdı: Fırat'ın batısından Akdeniz'e kadar uzanan topraklar,Türkiye'nin yeni vilayeti olacak...

Türkiye ile ABD İncirlik konusunda mutabakata varırken, anlaşmanın gizliliğini koruması bölgede gerçekleşmesi muhtemel birçok senaryoyu da beraberinde getirdi. ABD medyası, İncirlik mutabakatı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdogan'ın ABD Başkanı Barack Obama'yı ziyaretiyle ilgili Ortadoğu'nun yeniden şekilleneceğini yazdı.

Halep-Afşin-Cerablus-İdlib

ABD medyasının ortak görüşü "PKK ve DAEŞ'e büyük operasyonlar yapılacak. Esed'in gitmesi için Washington artık daha aktif rol alacak. Bölgenin geleceği ve yeni haritalar Erdoğan-Obama görüşmesinde planlanacak" yorumunu yaptı.

Bu gelişmenin ardından ABD, YPG içinde savaşan ajanlarını bölgeden çekerken, YPG'nin de bölgedeki etkinliğinin sona ereceğinin sinyalleri verildi. 'Halep koridoru' olarak adlandırılan, Fırat'ın batısındaki güvenlikli bölge içindeki DAEŞ unsurlarının ise neredeyse tamamen temizlendiği bildirildi.
Tüm bu gelişmeler İngiltere'yi çileden çıkarırken İngiliz medyası, anlaşmanın sonunda Fırat'ın batısında kalan bölgenin tamamen Türkiye'ye verileceğini iddia etti.

İngilizler çılgına döndü

İngiliz medyası konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi: "Geçen haftaki İncirlik anlaşmasının ardından yeni adımlar atıldı. Türkiye'nin DAEŞ ve PKK'ya büyük operasyonları, bölgede yeni bir havaya yol açtı. Bu işler nihayete erdiğinde Türkiye-Suriye sınırının Fırat Nehri'nin batısında kalan kesimi Türkiye'nin olacak."

İngiliz medyasının artık bir Türk vilayeti olacağını iddia ettiği alan ise Cerablus ve Afrin'in güneyinde Halep ile İdlib'i kapsıyor, Hatay'ın güneyinden Lazkiye'ye kadar iniyor. Bu arada ABD medyası dün de, İncirlik mutabakatı ile ilgili olarak bahsi geçen güvenlikli bölge içinde hiçbir Kürt unsuru bulunmayacağını yazdı.

 

TAKVİM

YA İÇİMİZDEKİ İNGİLİZLER
 // Kara Murat
ONLAR KUDURMAZMI!1...
05 Ağustos 2015 Çarşamba 11:30
Ingiliz
 // uykucu
Yillardir Ingiltere'yle is yaparim. Her gittigimde cokusun daha hizlandigini kolaylikla musahade edebilirim. Ingiltere istese de istemese de oralar bizim vilayetlerimiz olacak insallah....
05 Ağustos 2015 Çarşamba 10:43
temkinli olmak lazım
 // ahmet
temkinli olmakla ol birlikte eğer gerçekten bu topraklar bizim olacaksa oraya sünni Türkmenler haricinde başka kimse konulmaması sağlanmalıdır. zira oranın elimizde kalmasının garantisi budur....
05 Ağustos 2015 10:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler