YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngilizlerden CHP ve Erdoğan itirafı
İngiliz Economist dergisi, AK Parti'nin elde ettiği güçlü desteğin, Başbakan Erdoğan'a cumhurbaşkanlığı yolunu açtığını yazdı.
İngilizlerden CHP ve Erdoğan itirafı
01 Nisan 2014 / 09:15 Güncelleme: 01 Nisan 2014 / 09:17

Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıya yönelik 'İnlerine gireceğiz' sözlerine dikkati çeken dergi, "Erdoğan'ı devirmeye yönelik bir kampanyanın parçası olan bant kayıtlarının CHP'nin oylarını yükseltemediğini" belirtti.

''Kılıçdaroğlu gidebilir''

'Eski Kemalistler'in CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu devirmeye çalışabileceğini kaydeden dergi, Kılıçdaroğlu'nu destekleyen bir milletvekilinin, ''Şimdiden altına odunları hazırladılar, benzini döktüler, şimdi de kibriti çakacaklar'' dediğini aktardı.
Dergiye göre, seçimlerin bir başka kazananı da BDP oldu. Economist, BDP'nin eline geçen kent sayısının sekizden 11'e çıktığını vurguladı.

''Saray Derbesi ihtimali artık zayıf''

"Kılıçdaoğlu'nu eleştirenler, CHP'nin utanç verici yenilgisinin ana nedeni muhafazakar ve Kürtleri cezbedememesi. Ancak Türkiye'de sol hiçbir zaman oyların üçte birinden fazlasını alamadı. Erdoğan'a en güçlü muhalefet kendi partisi içinden gelebilir. Fakat dünkü seçimlerden sonra bir saray darbesi artık daha da uzak bir ihtimal."

14:25
 // n.s
Ne istifasi diyor birde. odunlar hazirlanmis ingiliz dergisi yaziyor...
01 Nisan 2014 14:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler