YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiliz medyasının Yıldız Sarayı hazımsızlığı
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı tarafından yaptırılan ve kullanıma açılan Yıldız Sarayı bahçesinde bulunan Büyük Mabeyn Köşkü İngiliz medyasını rahatsız etti. İngilizler, kraliçenin saraylarını görmezden gelerek saldırdılar.
İngiliz medyasının Yıldız Sarayı hazımsızlığı
11 Kasım 2015 / 19:32 Güncelleme: 12 Kasım 2015 / 08:02

Sarayların efendisi Sürekli Türkiye karşıtı haberler yapan İngiliz medyası, bu kez Yıldız Sarayı üzerinden saldırdı. Çürümekten kurtarılan tarihi sarayın Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edilmesi İngilizler'i rahatsız etti. Kraliçe'nin sahibi olduğu onlarca paha biçilemez sarayın görmezden gelinmesi, ikiyüzlülüğü gözler önüne serdi. 

TÜRKİYE DÜŞMANLARI RAHATSIZ
Çürümeye yüz tutan Yıldız Sarayı, onarımdan geçirildi. Cumhurbaşkanlığı için kullanılmasına karar verildi. Dünya liderlerinin İstanbul Boğazı'na bakan tarihi sarayda ağırlanacak olması, büyük Türkiye düşmanlarının huzurunu kaçırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yıldız Sarayı'nın tapusunu almış gibi bir algı yaratılmaya çalışıldı. İç ve dış odaklar saray üzerinden ülkemize saldırdı. İngiliz medyası ise algı operasyonunun başında yer aldı. Time dergisi, "Son Osmanlı sultanı için inşa edilen şatafatlı bir saray, Erdoğan'ın İstanbul'daki özel konağı olacak. Bu adım ağır eleştirilere neden olabilir" diye yazdı.

İNGİLTERE'NİN TEK SAHİBİ KRALİÇE 
Ancak İngiliz medyası çok önemli bir gerçeği atladı. Karalama kampanyasında, Türkiye'yi, Kraliçe Elizabeth'in yönettiği İngiltere ile karıştırdı. Kraliçe Elizabeth'in emrinden çıkmayan, onun talimatlarını harfiyen yerine getiren medya, ülkenin sahibi olan Kraliçe'nin saraylarını hasır altı yaptı. Öyle ki, bu sarayların hepsinin tapusu da kraliçenin üzerineydi. İşte İngiliz medyası 'Tek adamla yönetilen' İngiltere gerçeğini görmeyip, Türkiye üzerinden saray vurgusu yaptı. Ancak hiç kimse oynanan bu komik oyuna kulak asmadı.


Kraliçe Elizabeth'in yaşadığı Buckingham Sarayı'nda 775 oda bulunuyor. 19 devlet odası, 52 Royal ve misafir yatak odası, 188 personel yatak odaları, 92 ofis ve 78 banyo yer alıyor. Elizabeth, bu sarayda, gününü gün ediyor.

Yılda milyonlarca dolar kazanan, arazilerine değer biçilemeyen Elizabeth, köpeklerini bile gümüş çatal-bıçakla besliyor. Dünyadaki en pahalı tablolara ve mücevherlere sahip Kraliçe, bu şekilde 'güçlüyüm' mesajı veriyor. Kendisinden başka güç istemiyor.

KRALiÇE ELIZABETH'iN KULLANDIĞI SARAYLAR
 Bagshot Park 
 Balmoral Castle, Birkhall 
 Craigowan Lodge 
 Delnadamph Lodge 
 Buckingham Palace 
 Gatcombe Park 
 Highgrove House 
 Hillsborough Castle 
 Holyrood Palace 
 St James's Palace 
 Kensington Palace 
 Llwynywermod Sandringham House 
 Anmer Hall 
 Tamarisk (Isles of Scilly) 
 Thatched House Lodge 
 Windsor Castle & Royal Lodge 
 Clarence House 
 Wren House

MABEYN KÖŞKÜ KURTULDU

İstanbul'daki Yıldız Sarayı bahçesinde bulunan Büyük Mabeyn Köşkü çürümekten kurtarıldı. Bir süre önce Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edilen Köşk'te dünya liderleri ağırlanmaya başlandı.

TAKVİM

a e kurban oldugum allahu alem
 // a
Bu kadar yapdıgınız ,ıhanet ,ınfaz,yalan dolan ,ve daha ne hınliklerınıze ragmen ,allahu teala sabırlı.kötüler ıcin yasasın cehennem....
11 Kasım 2015 22:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler