YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiliz dergisi Economist FETÖ'nün avukatlığını üstlendi
15 Temmuz darbe girişiminin ardından pek çok kez darbecileri savunan Economist , yine terör örgütü FETÖ'nün yanında yer almayı tercih etti.
İngiliz dergisi Economist FETÖ'nün avukatlığını üstlendi
09 Eylül 2016 / 12:24 Güncelleme: 09 Eylül 2016 / 12:29

İngiltere'de yayımlanan Economist dergisi, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından demokrasinin değil, darbecilerin yanında durmaya devam ediyor.

"Türkiye'de Gülen Temizliği" başlığıyla yayımlanan makalede, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası dönemin cadı avına dönüştüğünü iddia etti.

Terör örgütü FETÖ'ye hala 'cemaat' diyen dergi, tıpkı FETÖ'cüler gibi, 15 Temmuz darbe girişiminin örgütün eliyle yapıldığına inanmıyor.

Skandal makalede şu ifadeler var:

Birçok yabancı uzman, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı devirmek üzere planlanan darbe girişiminde, farklı çevrelerden gelen subayların yer aldığını düşünüyor. Ama hükümet özellikle 'cemaati' suçluyor ve birçok Türk de hem fikir.

Darbe girişimi sonrası örgütle bağlantısı olan kamu çalışanlarına, FETÖ'cü kalemlere ve darbeci askerlere yapılan operasyonlardan rahatsızlık duyan İngiliz dergi, bunu bir 'süpürme' eylemi olarak tanımlayarak küstahlaştı: "Erdoğan'ın cemaate yönelik başlattığı temizlikte şu ana kadar 100 binden fazla kişi süpürüldü. 50 bin kamu çalışanı, askerler, gazeteciler, pilotlar ve iş adamları... Hepsi hedefte."

SKANDAL BENZETME

Economist, Türkiye'de yaşanan tasfiye ve gözaltıları, 1950'lerin başında ABD'de Senatör Joseph McCarthy'nin yönettiği ve komünistleri hedef alan cadı avı sürecine benzeterek daha da ileri gitti: "Türkiye'de yaşananın "çok daha büyük"

açıkça söyleyin de tv de millet kös dinlemesin.
 // hursit dilaver
kendinizi ve milleti avutmayın.tvlere çıkıp ta dobraca,15TEMMUZ BİR İŞGAL GİRİŞİMİYDİ.İNGİLİZ ŞURDAN,Şİİ İRAN ŞURDAN,PKKSI VE DEAŞI ŞURADAN İÇERİ GİRECEK,ALEVİ SÜNNİ SAVAŞI ÇIKARACAK.FETÖ PİLOTLARI BÜYÜK ŞEHİRLERİ BOMBALAYACAK VE BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİN EL KOYMASINI İSTEYECEKTİK.yahu lastiği patlatılan füze kamyonlarını unuttunuz mu.nereye atılacaktı o füzeler.
ülke vaad edildiği gibi,kürtlere ve ermenilere,istanbul ve boğazlar da ingiliz valiliğine teslim edilecekti.ALMANLAR NİYE GELİYOR yani.....
09 Eylül 2016 Cuma 15:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler