YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiliz BBC Putin'in ziyaretinden rahatsız!
İngiliz kanalı BBC, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye ziyaretinden memnun kalmadı. BBC Türkçe Servisi'nin yayımladığı analiz yazıda, Putin'in Türkiye ziyareti, 'değerli yalnızlıklar zirvesi' olarak değerlendirildi.
İngiliz BBC Putin'in ziyaretinden rahatsız!
01 Aralık 2014 / 17:36 Güncelleme: 01 Aralık 2014 / 20:40

Suat Taşpınar imzalı yazıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rus Devlet Başkanı Putin, birbirine benzetilerek uluslararası ilişkilerde derin sorunlar yaşayan ve Batı'dan gelen eleştirileri dikkate almayan iki lider olarak yorumlanıyor. Yazıda, "Moskova'dan manzaraya bakınca, Ankara'yı 'değerli yalnızlıklar zirvesi' bekliyor." deniliyor.

1-453.jpg

"Size rağmen yan yanayız"

Analiz yazısında, bugün yapılan zirvede, ikilinin Batı'ya karşı "Size rağmen yan yanayız, stratejik işbirliği yolunda ilerliyoruz" mesajı vermelerinin beklendiği belirtildi.

Bu kez BBC'yle farklı görüşteler

Özellikle Gezi olaylarında yaptığı yayınlar ile Türkiye'yi karalama kampanyası yürüten BBC'ye, Türkiye'den bazı gazete ve TV'ler de destek çıkmıştı. Aynı basın, bu kez BBC ile farklı düşündü. Erdoğan-Putin buluşması, gurur verici bir gelişme olarak manşetlerdeki yerini aldı.

anahtar
 // timur yüksek
bir anahtar yaptırdım.
adını sevgi koydum.
her kapıyı açıyor.
dostluğun hırsızı oldum.
acaba beni içeri atarlar mı?...
01 Aralık 2014 Pazartesi 23:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler