YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnegöl'de zanlı avı...
İnegöl'de zanlı avı...
26 Temmuz 2010 14:06
Dün gece İnegöl'de yaşanan olaylarla ilgili soruşturma sürüyor... Şimdiye kadar yaklaşık 40 kişinin gözaltına alındığı olayda emniyet güçleri sokta zanlı avında...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde dün gece yaşanan 8 polis ve zabıta aracının ateşe verildiği 10 polisin yaralandığı olayın ardından emniyet güçleri, sokak sokak zanlı avına çıktı. Elindeki fotoğraflarla ve kamera görüntüleriyle olaya karışanları arayan polis 40'ı aşkın kişiyi gözaltına aldı. İlçede kırılan camlar ve hasar gören tabelalar onarılırken, yakılan araçlar da Bursa'ya gönderildi.

Polis ekipleri sabahın ilk ışıklarıyla Orhaneyi Mahallesi ve ilçe merkezinde zanlı avı başlattı. 5 kişinin bıçaklanması üzerine doğu kökenli vatandaşların gözaltında bulunduğu polis merkezini basıp olay çıkaran kişiler birer birer gözaltına alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getiriliyor. Olaya karıştığı teyit edilen zanlılar sorgulanmak üzere Bursa'ya gönderiliyor.
Öte yandan belediye ekipleri de ilçede kırılan camları ve tabelaları onarıyor. Yakılan polis araçlarının yerine Bursa'dan yeni araçlar ilçeye gelirken, çevik kuvvet ekipleri de tedbir amaçlı emniyet müdürlüğü önünde bekletiliyor. Gözaltına alınan zanlıların detaylı sorgulama için Bursa'ya gönderildiği, bıçaklanan 5 kişinin tedavisinin ise sürdüğü öğrenildi. (iHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler