YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İncirlik Üssü'ne operasyon başlatıldı
İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı'nda 2'si Başsavcı Vekili 7 savcı ve polisler arama ve inceleme başlattı.
İncirlik Üssü'ne operasyon başlatıldı
18 Temmuz 2016 / 16:53 Güncelleme: 18 Temmuz 2016 / 19:53

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığında arama ve inceleme başlattı.

Alınan bilgiye göre, Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca görevlendirilen 2 Cumhuriyet Başsavcı Vekili ve 5 Cumhuriyet Savcısı, polis ekipleri eşliğinde İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığında arama ve inceleme yapıyor.

Darbe girişimi sırasında Ankara'da bombalama eylemlerine katılan uçaklara yakıt ikmali yaptığı belirlenen tanker uçakların kalkış yaptığı hava üssünün kule ve radar kayıtları, tanker uçaklarının radar takibi, darbe girişimi için havalanan F-16 savaş uçaklarına yakıt ikmali yapmalarını sağlayan askeri mürettebatla ilgili incelemeler sürüyor.

Bu arada, yürütülen soruşturma kapsamında üste görevli 2 üsteğmen, 2 teğmen, 2 başcavuş ve 1 uzman çavuş olmak üzere toplam 7 asker gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Adana Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünden geçirilen askerler, Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

İNCİRLİK ÜSSÜ KOMUTANI TUTUKLANMIŞTI

Darbe girişimi sırasında, darbecilerin kullandığı F-16'ların uzun süre havada kalabilmesi amacıyla, tanker uçakların havalandığı İncirlik 10’uncu Tanker Üssü'nde, üs komutanı Bekir Ercan Van, 11 asker ve 1 emniyet müdürü tutuklanmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler