YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İncirlik komutanı ABD'den sığınma talebinde bulundu
FETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle tutuklanan İncirlik Üssü'nün Türk komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ın, tutuklanmadan önce ABD'den sığınma talebinde bulunduğu iddia edildi.
İncirlik komutanı ABD'den sığınma talebinde bulundu
18 Temmuz 2016 / 06:39 Güncelleme: 18 Temmuz 2016 / 08:00

Amerikan New York Times gazetesi, İncirlik Üssü'nün Türk komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ın, darbe girişiminin başarısız olmasıyla birlikte ABD'den sığınma talebinde bulunduğunu yazdı.

Amerikalı yetkililerin sığınma talebine olumsuz karşılık vermesiyle ABD'ye gitme umudunu kaybeden Tuğgeneral Van, dün tutuklandı.

Darbe girişiminde düzenleyici ve birinci derecede yardımcı oldukları iddiası ile gözaltına alınan Van, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Nöbetçi mahkeme, darbe girişimcilerinin emri ile Ankara ve İstanbul'daki F-16'ların uzun süre havada kalabilmesi için tanker uçakların havalandığı İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ın tutuklanmasını kararlaştırdı.

 

AA

darbeden haberdar olanlar..
 // atiker
ve bekleyenler işbirliği içerisinde olanlarda ortada hala sesleri çıkmıyor kılıçtar 12.15 geçe açıklama yapıyor iş başarıya ulaşamayacağı anlaşılınca sokaklarda belki üç beş chp li olabilir hdp üst yönetimi ertesi gün açıklama yapıyor neyi bekliyordular yalı baronları hala ses yok meral ve avanesi kayıp tık yok onu destekleyen mhp li gruplar ve chp ler bu darbenin cb nının bir oparasyonu olduğunu başkan olmak için yapıldığını vallahi taraftarlarından kulağımla duydum duyuyorum birileri bekledi....
18 Temmuz 2016 Pazartesi 11:28
Atiker kardesim.
 // uykucu
Aklina, ellerine saglik, omrune bereket....
18 Temmuz 2016 Pazartesi 11:22
faili mechuller..
 // atiker
açığa çıkıyor ne diyordum muhsin yazıcıoğlunun uluderenin papaz kitapevi cinayetlerini bunlar işlidi işletti gün gibi açığa çıktı bu şerefsizler bir kaçgün öncesinden darbenin haberini almışlar panik halinde toplanıyor dağılıyorlarda kendi aralarında bulundukları illerdeki devlet kurumlarının sevk idaresininin paylaşımını yapıyordular allah bir daha bu pislikleri açığa çıkardı farş etti devlet ve millet bunlardan bunları destekleyenlerden ülkeyi kurtarmalı inşallah yaparlar bekliyoruz.....
18 Temmuz 2016 Pazartesi 11:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler