YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnce'ye destek veren iller
İnce'ye destek veren iller
19 Ağustos 2014 19:00
Kemal Kılıçdaroğlu ile kongrede yarışacak olan Muharrem İnce'ye destek veren il sayısı ikiye düştü.

Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyen 78 il başkanının ardından Yalova ve Isparta'da Muharrem İnce'ye destek gelirken Düzce ise kararsız...

CHP'nin, 5-6 Eylül'de yapılması planlanan olağanüstü kurultayı öncesi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek amaçlı ortak bildiriye katılmayan Yalova, Isparta ve Düzce il başkanları, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

İnce'ye memleketinden tam destek

Yalova İl Başkanı Özcan Özel: Muharrem İnce, CHP'de tüm milletvekilleri tarafından sevilen biridir. İnce'nin Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile hiçbir sorunu ve kavgası yoktur, tek kaygısı partisidir. Partisinin başarısı için aday olmuştur. Partimiz kaç seçimdir gereken başarıyı elde edememiştir. Bu başarısızlığa bir 'dur' demek adına adayımız Sayın Muharrem İnce'ye Yalova teşkilatı olarak güvenimiz ve desteğimiz tamdır."

"Ahlaki kurallarıma uymuyor"

Kişilerin değil, partinin program ve ilkelerinin önemli olduğunu vurgulayan Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, "İl başkanlarının, il örgütüne, ilçe örgütüne, yönetim kurulu üyelerine, belediye başkanlarına, belediye ve il genel meclisi üyelerine ve en nihayetinde kurultay delegelerine, hiç görüş bile almadan, ipotek koyarak bir toplantıya katılıp herhangi bir aday lehine açıklama yapması, ahlaki kurallarıma uymuyor" dedi.

Ecevit'in sözünü hatırlattı

İl başkanları ve partinin örgütlerini "şucu", "bucu" diye yaftalamanın doğru olmadığını dile getiren Şenol, eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in, "Biz partinin kapı kulları mıyız, yoksa özgür iradelerini ortaya koyan yurttaşları mıyız?" sözünü hatırlattı.

Düzce İl Başkanı: "Net karar vermedik"

Düzce İl Başkanı Müjgan Çakman ise Nevşehir'deki toplantıya, hastanede tedavi gören annesinin yanında bulunduğu için katılamadığını belirtti.Çakman, bildiriye imza atıp atmamasının, Kılıçdaroğlu'na destek olup olmama anlamına gelmemesi gerektiğine dikkati çekerken 'Net karar vermedik' açıklamasında bulundu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler