YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnce'den Sultan Abdülmecid sorusu
İnce'den Sultan Abdülmecid sorusu
17 Kasım 2011 11:45
CHP'li Muharrem İnce, Sultan Abdülmecid'le ilgili sempozyum davetiyelerinin nerede basıldığına dair TBMM'ye soru önergesi sundu.

 CHP Grup Başkanvekili, Yalova Miletvekili Muharrem İnce, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e ''Vefatının 150. Yılında Sultan Abdülmecid ve Dönemi Sempozyumu''nun davetiyelerinin nerede basıldığını sordu.

İnce, Çiçek'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, ''Vefatının 150. Yılında Sultan Abdülmecid ve Dönemi Sempozyumu'', ''Son Dönem Osmanlı Paraları Sergisi'', ''Vefatının 150. Yılında Sultan Abdülmecid ve Dönemi Resim Sergisi'' ve Ahmet Özhan konseri davetiyelerinin nerede basıldığını öğrenmek istedi.

Bu davetiyelerden kaç tane basıldığını, baskı ve dağıtım giderlerinin ne kadar olduğunu soran İnce, önergesinde şu sorulara yer verdi:

 ''Bu davetiyeler Meclis matbaasında basılmamışsa, hangi matbaada bastırılmıştır  Bu davetiyeler hangi usulle tedarik edilmiştir  İhale yapılmış mıdır  İhale yapıldıysa hangi tarihte yapılmıştır ve hangi ihale usulüyle, hangi firmaların katılımı ile gerçekleştirilmiştir  İhale yapılmışsa ihaleye katılan firmaların teklifleri nelerdir  Davetiyelerin baskı ihalesini alan firma ile davetiyelerin basıldığı matbaanın sahipleri kimlerdir ''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler