YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnce: Küfür siyasetin dili olmamalıdır
İnce: Küfür siyasetin dili olmamalıdır
09 Haziran 2013 20:45
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, küfrün hiçbir zaman bir hak arama yöntemi olamayacağını belirterek, "Ancak Başbakan neden Demirel'e, Ecevit'e, Özal'a değil de Türk siyaset tarihinde ilk kez gençler bana küfretti diye sorgulamalıdır" dedi.

Mezun olduğu Yalova Lisesi'nin geleneksel pilav gününe katılan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, öğretmenleri ve öğrencileriyle hasret giderdi.

Taksim'de yaşananlara değinen İnce, küfrün siyasetin dili olamayacağına vurgu yaparak, "Ben siyasette küfrü hiçbir zaman için bir hak arama yöntemi olarak görmüyorum. Küfür ve ağır hakaretler bir demokrasi ve özgürlük talebi değildir. Siyasetin dili bu olmamalıdır. Ancak ben 1980 öncesi meşhur Demirel-Ecevit çekişmelerini yaşamış birisiyim. Ne Demirelciler Ecevit'e küfretti, ne Ecevitçiler Demirel'e küfretti. Eğer bu ülkede insanlar, Demirel, Ecevit, Erbakan, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller ve Turgut Özal'a küfretmeyip de Türk siyaset tarihinde ilk kez Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a küfrediyorsa bunu Başbakanın sorgulaması lazım. 'Neden Bana' diye sorması lazım. Gençler elbette ki Başbakana küfretmemeli. Ancak Başbakanda gençlere, ayyaş, alkolik, çapulcu dememeli. Onlara hakaret etmemeli. Onların yaşam tarzları ve taleplerine anlayış göstermeli. Bu konunun da gereğini yapmalı. Ben 22 yaşında öğretmenliğe başladım. O yıllarda 17-18 yaşında öğrencilerim vardı. Ben 22 yaşımdayken onlara anlayışlı olabiliyordum. Sen Başbakansın, 60 yaşında adamsın. 17-18 yaşındaki gençlerle neden didişiyorsun. Ben binlerce gencin İstanbul sokaklarında Başbakana küfrettiklerini duyunca üzüldüm. Başbakan adına üzüldüm. Başbakanın düştüğü duruma bak dedim. O çocukları sorgulayacağıma Başbakan neden kendisini bu duruma düşürdü diye sorguladım" dedi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler