YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnce: Benim 2. takımım artık Beşiktaş
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Başbakan'dan izin alıp da mı meydanlara çıkacağız" dedi.
İnce: Benim 2. takımım artık Beşiktaş
17 Haziran 2013 / 18:19 Güncelleme: 17 Haziran 2013 / 18:23

İnce, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AK Parti'nin Ankara ve İstanbul'da yaptığı mitinglere değinen İnce, "Kamu imkanlarıyla iki gündür meydanlarda Başbakan. Bütün kamu imkanlarıyla halk hareketine karşı miting düzenleyen bir Başbakan.   Gezi Parkı eylemlerinde polisin yaptığı müdahaleyi eleştiren İnce, son iki günde Türkiye'de insanlık suçu işlendiğini savundu. İnce, ”Revirlere müdahale yapılması, kapalı alanlara gaz sıkılması, evlere gaz atılması, otele insanların kıstırılması bunlar bir insanlık suçudur ve kimyasal maddeler kullanılmıştır.

Başbakan Erdoğan’ın eylemcilere yönelik ‘Camiye içkiyle girdiler’  sözlerini eleştiren İnce,  şunları söyledi: "Kutsallar üzerinde, inançlar üzerinde milleti birbirine kırdırmak istiyor Başbakan. Açıkça yalan söylüyor. Camide bira içtiler, bayrak yaktılar, türbanlı kadının üstüne işediler, tartışmalara bakın. Lanet olsun bunları yapanlar varsa. Kınıyoruz. Başbakan'ın görevi bunları konuşmak değildir, Başbakan'ın görevi bunları kim yaptıysa onları bulmaktır.Başbakan Kabataş'daki türbanlı kadını savunuyor ama Divan Otel'in önündeki türbanlı kadını savunamıyor.

Başbakan Erdoğan’ın  dün mitingde yaptığı konuşmayı eleştiren İnce, “Başbakan Taksim'de meğer sosyoloji ve psikoloji uzmanıymış, dün onu da öğrendik. Eğer hayatında bir tane sosyoloji kitabı okumuşsa bir tane psikoloji kitabı okumuşsa söz veriyorum o Başbakan'dan özür dileyeceğim. Başbakan hayatında böyle bir kitap hiç okumadı. Çarşı grubundan bazı eylemcilerin gözaltına alınmasına tepki gösteren İnce, Çarşı grubu üyelerine orantısız güç ile müdahale edildiğini savundu.  İnce, "Ama son günlerde de Çarşı grubu üyelerine orantısız zeka ile de müdahale ediliyor. Ben gerçekten bir Fenerbahçeli olarak herkes şunu bilsin ki benim ikinci takımım artık Beşiktaş'tır" diye konuştu.

İnce, basın toplantısında soruları da yanıtladı. Bir gazetecinin ‘Başbakan Erdoğan’ın  ‘Sandıkta görüşürüz' mesajını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna İnce,  şunları söyledi: "Sandık kapıda. Sandık olacak. Başbakan'ın bu konuda kafası karışık. Bazen 7 ay diyor bazen 8 ay diyor. 9 ay sonra seçim var. Seçimin 3 gün önce 3 gün sonra olmasından ziyade bence Türkiye seçimin güvenliğini tartışmalı. Adrese dayalı nüfus kayıt sistemiyle seçmen kütüğü ayrıştırılmalıdır. Ölüler ve hiç yaşamamış olanlar seçmen listelerinde görülmemelidir. Mitingler iktidar partisi için kamu olanaklarının seferber edildiği alanlar olmamalıdır. Kamu imkanları AKP mitingleri için bir banka konumundadır, bu olmamalıdır.
Başbakan dün yaptığı konuşmada eylemlere katılan  CHP milletvekillerini eleştirmesinin anımsatılması üzerine İnce, “Dün Başkan Yardımcımız Sezgin Tanrıkulu hastaneye kaldırılmış gazdan etkilenmiş. Amasya Milletvekilimiz Ramis Topal polise kimliğini göstermesine rağmen orada kaskla vuruluyor ve burnu kırılıyor. Melda Onur arkadaşımız ve yanındaki pek çok milletvekiliyle birlikte Divan Otel'e sığınmışlar, içeri gaz atılıyor. Ama bunların hesabını soracağız. O CHP'li milletvekilleriyle ilgili  özel olarak polise talimat verildiğini biliyoruz. Belki de bu talimatı Başbakan veriyordur. Başbakan'ın haddine mi düşmüş, ondan izin alıp da mı meydanlara çıkacağız biz.

İHA

İNCE
 // YASİN
AMAN NE KADAR ÖNEMLİ BEŞİKTAŞLI OLMASI. ŞİMDİ FENERBAHÇELİ OLMAKTAN BEN UTANDIM...
17 Haziran 2013 Pazartesi 22:47
20:45
 // :)
Valla Maliki kardeş, bana kalırsa bunlar bizim takımları tutmaz, yurt dışından zenci oyuncu getirelim, ona iyi tutunurlar....
17 Haziran 2013 20:45
18:44
 // Maliki
Gel sen benim takımları tut...
17 Haziran 2013 18:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler