YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnanılmaz ama gerçek! Fazıl Say CHP'yi ağır topa tuttu
Fazıl Say, CHP Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile arasında yaşanan konser organizasyonu sorunundan dolayı CHP'yi beceriksizlikle suçladı.
İnanılmaz ama gerçek! Fazıl Say CHP'yi ağır topa tuttu
18 Haziran 2015 / 00:37 Güncelleme: 18 Haziran 2015 / 09:08

Ünlü piyanist Fazıl Say, Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan bugünkü yazısında CHP'li Maltepe Belediyesi ile arasında yaşanan konser organizasyonu sorununu anlattı.

CHP'li belediye başkanından gelen teklif ardından hazırlıklara başladığını belirten Fazıl Say, CHP'yi 6 aylık çalışmanın ardından her şeyin hazır olduğu bir işi becerememekle suçladı.

CHP'liler kültür adına bir şey istemiyor

Fazıl Say, yazısında şunları belirtti; "Güya “AKP’liler istemiyordu sanat” filan denildi durdu hep, ama bazı CHP’lilerin de bir şey istediği yok kültür adına diye hissetmeye başlıyoruz.

Hazır işi bile beceremiyorlar

Hakikaten; artık sanatçının da ücret almadığı ve üstüne üstlük tüm teknik imkânları da hazır ettiği bir işi bile beceremiyorlar, becermek istemiyorlar, inanmıyorlar, AKP gibi yani, inanmıyorlar sanata, konsere filan.

CHP'ye güvenmiştik

Bir “Fazıl Say Tunceli konseri”nin gerçekleşmesinin arkasında iyi niyet varsa da entrikaların kazandığı ve her seferinde sanatın ve aydınlanmanın hüsrana uğradığı bir Türkiye istemiyoruz diye CHP’ye güvenmiştik... Bu neyin nesidir?

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler