YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnadına yapacağız
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, teröre sert tepki gösterdi. Yıldırım, 'Aman yollar yapılmasın, kalkına olmasın diyenler var. Ama inadına yapacağız. Milletimizi Terör belasından kurtaracağız.' dedi.
İnadına yapacağız
22 Eylül 2011 / 16:42 Güncelleme: 22 Eylül 2011 / 16:47

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''Aman yollar yapılmasın, kalkınma olmasın diyenler var. Ama inadına yapacağız. Her tarafı günlük gülistanlık yapacağız. Bu terör belasından milletimizi kurtaracağız'' dedi.

Erzincan'daki açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile birlikte kente gelen Ulaştırma Bakanı Yıldırım, şehre 35 kilometre uzaklıktaki Tunceli yol ayrımına inşa edilecek olan Pülümür-Mutu Tüneli'nin temel atma törenine katıldı.

Erzincan Valisi Selman Yenigün, törende yaptığı konuşmada, Ulaştırma Bakanlığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan söz konusu çalışmanın hayati önem taşıdığını belirtti.

Adalet Bakanı Ergin de Ulaştırma Bakanlığının Türkiye'nin dışında da gösterdiği faaliyetlerle dikkat çektiğini söyledi.

Ergin, ''Türkiye coğrafyasında, Balkanlar'da, Kafkaslar'da, Ortadoğu'da, Kuzey Afrika'da ve birçok bölgede hükümetimizin dış devletlere katkı olarak yaptığı yol çalışmalarında da Ulaştırma Bakanlığımızın önemli katkıları bulunmaktadır. Bugün Pülümür-Mutu Tüneli'nin temeli atılacak. Bu yolda çok canlar yandı. Çok gözler yaşardı. Ama inşallah bu hizmetlerden sonra bu yollardan geçenler, yapılmasına vesile olanlara hayır duası edeceklerdir'' diye konuştu.

Bakan Yıldırım da, konuşmasında ''Adalet'' anlayışının AK Parti hükümetiyle değiştiğini ifade etti.

Hükümetin ulaştırmada çok önemli hizmetleri uygulamaya geçirdiğini dile getiren Yıldırım, şunları kaydetti:

''Hükümetimiz döneminde çok önemli işler yapıldı. Siz yapılanları görüyorsunuz. Erzincan'da 7 kilometre bölünmüş yoldan 266 kilometreye çıkmışız. Gören de sadece Erzincan'a yatırım yapılıyor sanacak. Gidin Hatay'a aynısı. Gidin Gaziantep'e aynısı. Hakkari'de, Van'da aynısı... Türkiye'nin her tarafını baştan başa imar ettik, yollarla donattık. Hava yolunu, halkın yolu yaptık. Halkın hızlı tren özlemini giderdik. İnsanımızın ihtiyaçlarını giderdik. Bugün Konya-Ankara hızlı treni dolu gidip geliyor. Yüzde 100 kapasiteyle çalışıyor.''

Yıldırım, söz konusu yatırımlar kapsamında Türkiye'nin önünü ''terör'' ile kapatmak isteyenlerin bulunduğunu, terörün çözüm olmadığını, asıl çözümün proje üretmekten geçtiğini anlattı.

Yıldırım, ülkede gerçekleştirilen yatırımların önüne geçmek isteyenlerin bulunduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

''Aman yollar yapılmasın, kalkınma olmasın diyenler var. Ama inadına yapacağız. Her tarafı günlük gülistanlık yapacağız. Bu terör belasından milletimizi kurtaracağız. Herkes aklını başına alsın. Memlekete bir iş yapmak istiyorsanız, bir hizmetinizin dokunmasını istiyorsanız, bu ülkenin geleceğini, bu ülkenin milletini düşünüyorsanız, bunun yolu masum insanların hayatına kastetmek değildir. Bunun yolu düğüne giden 6 tane genç hanımın hayatını sona erdirmek değildir. Bunun yolu gelip bu yollarda, bu projelerde fikir beyan etmek, bu kalkınma hamlesine katkı sağlamaktır. Bu millet bunu bekliyor, herkesten de bunu istiyor. Söylenecek söz varsa herkes gelsin sözünü söylesin.''

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, milletin her zaman terörün karşısında olduğunu dile getirerek, ''Nerede silah varsa, nerede insanlarımızın hayatına kastetme varsa, bedeli ne olursa olsun bu millet karşısında olacaktır. Bizim tek vazgeçemeyeceğimiz, şu ay yıldızlı bayrağımızdır'' dedi.

Yıldırım'ın konuşmasından sonra temel atma törenine geçildi.

Adalet Bakanı Ergin ile Ulaştırma Bakanı Yıldırım, törende baretlerini giyerek tünelde ilk çalışmayı başlattılar. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler