YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmzasız ihbarları kabul etmeyeceğiz
Başbakan Yıldırım: "İmzasız istihbaratlar, kimliğini gizleterek arkadaşlarını ihbar ediyor, mağduriyetler oluşuyor. İsmini, kimliğin, adresini yazmayan ihbarların dikkate alınmaması için genelge yapacağız" dedi.
İmzasız ihbarları kabul etmeyeceğiz
23 Eylül 2016 / 14:26 Güncelleme: 23 Eylül 2016 / 14:58

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ soruşturması kapsamında yapılan asılsız iddialar hakkında, "İmzasız istihbaratlar, kimliğini gizleterek arkadaşlarını ihbar ediyor, mağduriyetler oluşuyor. İsmini, kimliğin, adresini yazmayan ihbarların dikkate alınmaması için genelge yapacağız" dedi.

Başbakan Yıldırım, Cuma Namazı çıkışında soruları yanıtladı.

Başbakan'ın açıklamaları şöyle:

KABİNE REVİZYONU

Öyle bir şey nereden çıkardınız? İş bulamayınca yeni mevzular çıkarıyorsunuz.

'BYLOCK KULLANAN SİYASİLER' İDDİASI

İddia varsa araştırılır, gerçeği ortaya çıkarılır. Hiçbir şey gerçekleşmeden, üzerinden konuşmak haksızlıktır, insanları karalamaktır. FETÖ ile mücadele bir milli meseledir. Kim olursa olsun, nereye giderse gitsin her türlü mücadele yapılacaktır. Burada kimsenin muafiyeti, istisnası mümkün değil.

İMZASIZ İHBARLAR

Bürokrasinin en büyük hastalığıdır. Birbirinin yerinde gözü olanlar, kimliğini gizleyerek arkadaşlarını ihbar ediyor, mağduriyetler oluşuyor. İmzasız istihbaratlar, kimliğini gizleterek arkadaşlarını ihbar ediyor, mağduriyetler oluşuyor. İsmini, kimliğin, adresini yazmayan ihbarların dikkate alınmaması için genelge yapacağız. FETÖ belası da başımıza böyle geldi. Ciddi belgeye, bilgiye bağlı ihbarı değerlendiririz. Sadece soyut iddialar bulunan, kimliği belirsiz iddiaları dikkate almak hem muhatabına zarar veriyor, hem bürokrasiyi meşgul ediyor.

 // 02
Çok iyi olur çünkü fetönün yeni oyunu masum vatandaşları ihbar edip , onların suçsuz oldugu anlaşılınca bunu propogandaolarak kullanıp kendi adamlarını tekrar yerleştirmeye çalışıyorlar....
23 Eylül 2016 15:25
gene CHPnin oyununa geldiniz işte..
 // hursit dilaver
imzalı ihbarları da FETÖye ihbar edecekleri,YANİ PKK MUHBİRLERİNİN BAŞINA GELENİ BİLEN KİMSE İHBAR ETMEZ.canımı sokakta bulmadım. ben ihbar edeyim, benim adımı bunlara ver. bunlar da müslimler ya ,ellerini bulaştırmaz,PKK'YA, YA DA DHKP-CYE TAŞERE EDER..CHPnin istediği de bu.kimse ihbar edemesin ve FETÖ kurtulsun.yarın mahkemede de kurtulacak bunlar.arkalarında CHP olduktan sonra..şu baydın baştaş geldiğinde de silivriyi bir dolaşsa diyorum. uçağıyla kaç kişiyi götürür acaba....
23 Eylül 2016 Cuma 15:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler