YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmzanın 'gerçek mi,sahte mi?' tartışmasına nokta
Dursun Çiçek'e ait olduğu iddia edilen imzanın gerçek mi sahte mi tartışmasını bitiren belge
İmzanın 'gerçek mi,sahte mi?' tartışmasına nokta
20 Haziran 2009 / 10:58 Güncelleme: 20 Haziran 2009 / 00:00

İşte Albay Çiçek'in imzası  
  
Taraf Gazetesi'nde yayınlanan ve Türkiye'yi ayağa kaldıran demokrasiye komplo planıyla ilgili haberin üzerinden bir hafta geçti. Türkiye günlerdir skandal belgedeki Kıdemli Kurmay Albay Dursun Çiçek'e ait olduğu iddia edilen imza gerçek mi sahte mi tartışmasını yapıyor.  
 
Askerî savcılık, Genelkurmay Harekât Dairesi tarafından hazırlandığı iddia edilen belgedeki imzayla ilgili olarak soruşturma açarken, kamuoyu kriminal incelemenin sonucuna kilitlenmiş durumda. Zaman, tartışmalara son noktayı koyacak önemli bir belgeye ulaştı. Albay Çiçek'in, 17 Ocak 2002'de Çukurova Üniversitesi'nde doktora yapmak için müracaat ettiği sırada kullandığı imza ve el yazısını buldu.


İşletme Anabilim Dalı'nda doktora yapan Çiçek'in, üniversitede resmî evraklara attığı imzalarla skandal eylem planının altında yer alan imza büyük benzerlik gösteriyor. Doktora programına müracaat formunda, "Önümüzdeki 10 yıl için kariyer hedefleriniz nelerdir?" sorusuna Çiçek şu cevabı veriyor: "Öncelikle amiral olarak TSK'da hizmetime devam etmek, bu mümkün olmadığı takdirde üst düzey yönetici olarak görev yapmak." 2001– 2004 tarihleri arasında Hatay İskenderun'da deniz er eğitim alay komutanlığı yaptığı sırada doktora programına kayıt olan Çiçek, 2005'te tezini tamamlayarak doktor unvanını alıyor. 


 


 


 


 


 


 


Kurmay Kıdemli Albay Dursun Çiçek'in Çukurova Üniversitesi'nde doktora yapmak için müracaat ettiği sırada kullandığı imza, skandal 'İrticayla Mücadele Eylem Planı'ndaki imzayla büyük benzerlik gösteriyor. Albay Çiçek'in tez konusu ise 'Örgütlerde motivasyon ve iş yaşam kalitesi'. Danışmanlığını Prof. Dr. Hüseyin Özgen'in yaptığı tez 249 sayfadan oluşuyor. 3 yıllık çalışmadan sonra Albay Çiçek'in tezi 2005'te enstitü tarafından kabul ediliyor. Dursun Çiçek, Genelkurmay Başkanlığı Bilgi Destek Şube Müdürlüğü'ne atanmasının ardından Çukurova Üniversitesi'ndeki öğretim üyeleriyle irtibatını kesmiyor. Hocalarla sık sık görüşen Çiçek'in, Ç.Ü. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'nda kaydı bulunmuyor.


Doktora tezinin tamamı Yükseköğretim Kurumu (YÖK) ve ÇÜ Sosyal Bilgiler Enstitüsü internet sitelerinde yer alıyor. Tezde ilgi alanlarını tenis, yüzme, kayak, basketbol, voleybol ve kitap okuma şeklinde sıralayan Dursun Çiçek, tezin sonuç bölümünde şu ifadelere yer veriyor: "Örgütte iş, yaşam kalitesinin gelişmesine önem vermeyen, onların sosyal ve psikolojik yapılarını analiz edip yönetimde değerlendiremeyen yöneticilerin, örgütte çalışanlarla pozitif bir iletişim içinde olması, onları bilgilendirmesi, onlarda kendine karşı bir sevgi ve güven yaratması aynı şekilde birer insan olan tüketicilerin taleplerine uygun bir mal ve hizmet üretme konusunda başarılı olması düşünülemez. Günümüzde 'ne sadece ekonomik ne de sadece sosyal insan görüşü' tam olarak geçerli değildir. Gerçek olan, insanın duygusal varlık olması nedeniyle karmaşık bir yapıda olmasıdır. Çünkü insanı motive edici unsurların başında sadece ekonomik özendiriciler değil, psikososyal özendiriciler gelmektedir." 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Doktora tezindeki imza--------------------------------------------------------------------------------


  


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Eylem planındaki imza


ZAMAN
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler