YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmralı'ya sürpriz ziyaretçi
İmralı Adası’nda hükümlü bulunan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyiyle görüşmeye gitmek üzere bu sabah Gemlik Jandarma Bölük Komutanlığına geldi.
İmralı'ya sürpriz ziyaretçi
12 Haziran 2013 / 09:50 Güncelleme: 12 Haziran 2013 / 10:05

İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Kapalı Cezaevi'nde hükümlü bulunan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, bugün saat 09.00’da İmralı’ya gitmek üzere Gemlik Jandarma Bölük Komutanlığına geldi.

18 Şubat’tan bu yana görüşmediklerini söyleyen Mehmet Öcalan, “4 ay önce ağabeyimin yanına gitmiştim. Umarız İmralı’ya gideriz ve düzenli görüşmelerimiz devam eder. Bu görüşmeler avukatlar için çok önemlidir. Avukatlarımız görüşme için haftada iki defa müracaatta bulunuyor. Avukatlar da bu yolda sürece katkı sunarlar. Onlar aklı başında olan insanlardır. Avukatların bir an önce İmralı’ya gitmesini istiyoruz. Aile görüşmelerinin düzenli bir şekilde yapılmasını öngören yasal haklarımızın bize verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından aracında bir süre bekleyen Öcalan, asker nezaretinde Gemlik Jandarma Bölük Komutanlığına girdi. Yanında kitap, gazete kıyafet getiren Öcalan’ın kimlik kontrolü ve aramaların ardından adaya hareket etmesi bekleniyor.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler