YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmralı heyeti ölümden döndü
İmralı’ya gitmek üzere yola çıkan HDP heyeti, fırtına nedeniyle zor anlar yaşadı, heyetin içinde olduğu gemi alabora olma tehlikesi atlattı.
İmralı heyeti ölümden döndü
05 Ocak 2015 / 04:43 Güncelleme: 05 Ocak 2015 / 08:08

HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve DTK Eş Başkanı Hatip Dicle’yi İstanbul’dan İmralı’ya taşıyan gemi, yolda büyük tehlike atlattı.

Gemi yarı yoldan geri döndü

Dört kişilik heyet, gemi mürettebatı ve devlet görevlilerini taşıyan gemi, İmralı’ya hareket ettikten kısa süre sonra hava şiddetli fırtına ve denizin kabarması nedeniyle büyük sarsıntı geçirdi. Batma tehlikesi atlatan gemi, mürettebatın inisiyatif alması üzerine yarı yoldan geri döndü.

Gemi 4-5 metre yükseldi

Yaşadıkları tehlikeyi anlatan heyet üyelerinden Buldan, ''Büyük tehlike atlattık. Dalgalar nedeniyle gemi ilerlemekte zorlandı. Dalgalar nedeniyle gemi 4-5 metre yukarıya yükseldi. İki kez motor durdu. Bu sırada mide bulantısı ve kusmalar oldu. Biz adaya gitme taraftarıydık ancak bizi götüren ekip inisiyatif alarak gemiyi yola çıktıktan 45 dakika sonra yarı yoldan döndürdü. Gerçekten büyük tehlike atlatıldı'' dedi.

 

MİLLİYET

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler