YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmralı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden...
İmralı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden...
04 Mart 2013 07:24
Eski bakanlardan Abdullatif Şener, ''Şu anda İmralı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden daha fazla basının odak merkezi haline dönüşmüştür'' dedi.

Şener, memleketi Sivas'taki Susamışlar Konağı'nda hemşehrileriyle bir araya geldi. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şener, Suriye'deki olayları değerlendirdi.

Suriye'de yaşananlarla ilgili Türkiye'deki yayın kuruluşlarının hükümetin baskısıyla muhalifleri desteklediğini ileri süren Şener, ''Onun için de hiçbir vatandaş Suriye'de ne olup bitiyor gerçek boyutuyla anlayamıyor'' dedi.

Çözüm süreciyle ilgili soru üzerine Şener, ''İmralı'da yapılan görüşmeler Başbakan tarafından verilen talimatla yapılıyor. Görüşmeleri hükümet adına, Başbakan adına yapanlar da Başbakan'ın vekili sıfatıyla ve Başbakan adına yapıyor o görüşmeyi'' ifadesini kullandı.

Şener, şunları kaydett:

''Şu anda İmralı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden daha fazla basının odak merkezi haline dönüşmüştür. Hatta Başbakanlık'tan daha fazla, Parlamento'dan daha fazla ve daha güçlü bir şekilde Türkiye gündeminin merkezi haline gelmiştir. Bunu ülke olarak, bu ülkenin aydınları, medyası, sivil toplum kuruluşları olarak düşünen herkesin masaya yatırıp farklı boyutlardan değerlendirmesi lazım.''

Bir gazetecinin 'Görüşmeler PKK'yı bitirir mi  Yoksa AK Parti'ye oy mu kaybettirir ' sorusu üzerine Şener, ''Vatandaşın bileceği bir şey. Bunu belirleyecek olan vatandaşın kendisidir. Demokrasi bunu gerektiriyor. Dolayısıyla ortada bir tablo var, bu tabloyu hep birlikte algılamamız lazım. Vatandaş yanlış yapmaz'' yanıtını verdi.

 

AA

17:21
 // Kenan Akkuş
Anladımsa aborcin olayım. Kamyon bir ağaca çarpmış, ağac meyva yemiş, şöför çiçek açmış, güneş sabah olmuş... Tey tey tey......
04 Mart 2013 17:21
çuvaldız
 // yılmaz türk
sivas sayın şener e gereken cevabı genel seçimlerde vermiştir....
04 Mart 2013 13:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler