YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlkini aratmayacak ifadeler...
İlkini aratmayacak ifadeler...
25 Ağustos 2011 17:25
Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'e ait olduğu iddia edilen 2.ses kaydı da internete düştü.

İnternet sitelerine Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Korngeneral Işık Koşaner'e ait olduğu iddia edilen yeni bir ses kaydı düştü. Yeni ses kaydındaki ifadeler, bir önceki kayıtta yer alanları aratmıyor. Bakın ses kaydındaki kişi silahlı kuvvetlerin varlık sebebini nasıl açıklıyor..

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Işık Koşaner'e ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı geçtiğimiz günlerde internete düşmüş, kayıttaki ifadeler gündemi alt üst etmişti.

İnternet sitelerine yine Koşaner'e ait olduğu iddia edilen yeni bir ses kaydı düştü. Varan iki olarak verilen ses kaydında ilk kayıttaki konuşmaları aratmayan ifadeler yer alıyor.

Ses kaydındaki kişi Ergenekon'la ilgili pek bilgisi olmadığını belirtiyor, ancak Balyoz Darbe Planını doğrular nitelikte açıklamalar yapıyor. Belgelerin karargahtan çıkarılmasına ateş püskürüyor.

"HER ŞEYİMİZİ ÇALDIRMIŞIZ"

"Şimdi bizi üzen taraf, arkadaşlar, 1. orduda her şeyimizi çaldırmışız. Her şeyimizi... Seminerle ilgili, seminerle ilgili neyimiz var, neyimiz yok çaldırmışız. Yetkisiz kişilere ulaşmış konuşmalarımız dahil. Esas rezalet bu...Ne konuşuyorsak var adamların elinde. Sıkıntı burada... Bu rezilliği yapmışız."

Koşaner olduğu iddia edilen kişi, Balyoz planlarının açığa çıkmasının bütün günahının 1. Ordu'nun üzerinde olduğunu söylüyor.

"BALYOZ'UN GÜNAHI 1.ORDU'NUN"

"Balyoz'un günahı, vebali 1.ordu'ya ait... Karargahtan böyle planlar nasıl dışarı çıkar, izahı yok. Kim verdi? Biz verdik. Biz verdik... hiç kimseyi suçlayamayız. Bir plan semineri yapılıyor, tüm planlar tüm teferruatıyla milletin elinde şimdi... Bir de bu rezalet var. "

Ses kaydında, cuntacıların darbelere dayanak gösterdiği TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesine ilişkin son derece çarpıcı ifadeler bulunuyor.

"DOĞAL TARİHİ GÖREVİMİZ

"Hani diyorlar ya, '35. maddeyi kaldır da, bilmem ne maddeyi koy.' ister koy ister koyma. Biz silahlı kuvvetler olarak bunun için varız. Bu bizim doğal tarihi görevimiz. Kimse bunun hakkında bize akıl öğretemez. Kimse bunun aksini bize söyleyemez. O zaman biz varlığımızı inkar ederiz. Bunu diyemez."

Ses kaydındaki kişi, yasalar dışında hareket ettiklerini de itiraf ediyor.

"YASALAR DIŞINDA HAREKET ETTİK"

"Yasaların, yönetmeliklerin dışında hareket ettik. Bazen etmemiz gerekiyordu bazı dönemlerde. Ama bunu yol yaptık, hep öyle olacak zannettik. Öyle devam ettik ve hakkımız olmayan bazı imkânları kullandık. Halen de var. Halen de var. Onlar da karşımıza çıkacak."

Işık Koşaner olduğu iddia edilen kişi, gazetecilere de ağır hareketler yağdırıyor.

"ANALARINI BİLE SATARLAR"

"Basın mensubunun görevi demek, haber olabilecek bir şeyi yakalarsa, çok affedersiniz anasını bile satar, onu oraya haber diye koyar. Mahalli olsun, ulusal basından olsun, televizyoncu olsun, gazeteci olsun, uzak durunuz."

Ses kaydında rahatsız olunan bir diğer konu ise ordu yardımlaşma kurumu OYAK'la ilgili. Kayıttaki kişi, vergi vermeleri durumunda emeklilik ikramiyelerinde kesinti olacağından şikâyet ediyor.

"ALACAĞIMIZ PARALAR DÜŞECEK"

"Mahkeme maalesef lehimize karar vermedi, o zaman vergi vermek durumunda kalacağımız için işlemlerden dolayı emekliliğimizde falan alacağımız paralarda bayağı, %15 civarında falan düşme söz konusu olacak. Şimdi bunun mücadelesini veriyoruz."

Ses kaydındaki kişi, bütün bunlara rağmen paralı asker değil, milletin ordusu olduğunu iddia ediyor.

"MİLLETİN ORDUSUYUZ"

"Biz milletin ordusuyuz. Onun bunun paralı askeri değiliz. Bunu da her zaman göstermek zorundayız. Biz milletin ordusuyuz. Bununla övünüyorum."

 

doğrudur paşam
 // a. kadir aydın maltepe -cevizli. ist
paşam senin bahs ettiğin gazeteciler arasinda üsta gazeteciler. araştirmaci .,cölleri aşabilen . ğüclü kac gazeteci varmi , cocuk merakidan kultulamadim af et paşam. en derin saygilarimla arz ederim.....
26 Ağustos 2011 02:17
ülkemizi dünyaya rezil ettiler
 // a. kadiır aydın
ey atam her fırsatta sana bağliliklarini fil den daha güclü bağiranlar hep cuvalladilar , yani bu miilleti
i hic sevmemişler bu milletin emanet ettiği cocuklarına hic mi hic ama acimazlarmiş yinede müsliman miletim başin sağ olsün. saygilarimla biz asker doğurmaya devam ....
26 Ağustos 2011 02:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler