YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlkerin MGK'sında dikkat çeken detay
Milli Güvenlik Kurulu'nun Ekim ayı toplantısı, bugün saat 14.25'te Çankaya Köşkü'nde başladı. Kritik toplantıda komutanların hacimli evrak çantaları ile katılmaları dikkat çekti.
İlkerin MGK'sında dikkat çeken detay
30 Ekim 2014 / 20:32 Güncelleme: 30 Ekim 2014 / 20:43

Erdoğan ve Davutoğlu için bir ilk

MGK ilk kez, 28 Ağustos'ta görevine başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Daha önce Dışişleri Bakanı olarak toplantılara katılan Ahmet Davutoğlu da ilk kez Başbakan sıfatı ile toplantıda yer aldı.

İlkerin toplantısı oldu

Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Yalçın Akdoğan ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ağustos ayındaki Yüksek Askeri Şura'nın ardından Jandarma Genel Komutanlığı'na atanan Orgeneral Abdullah Atay ise ilk kez MGK toplantısında katılan isimler oldu.
 
Nefes kesen gündem
 
MGK toplantısının önemli gündem maddelerinden biri, paralel yapı ile mücadele çerçevesinde Gülen cemaatinin faaliyetlerinin ele alınacak olması. MGK toplantısında; IŞİD'in Suriye ve Irak'taki faaliyetleri, Kobani'deki geliºmelerin de ele alınması bekleniyor.

Çözüm sürecinde gelinen ama ve terör örgütünün son günlerdeki saldırıları da toplantıda ele alınıyor. PKK'nın son dönemdeki taktik ve stratejik faaliyetlerinin, bu kapsamda terör saldırılarının toplantıda, kapsamlı olarak değerlendirilmesi bekleniyor. Suriye'de güvenli ve uçuşa yasak bölge konularında hazırlanan çok seçenekli planların da toplantıda üzerinde durulacağı yorumları yapılıyor.

İlk toplantıda çantalar dikkat çekti
 
Erdoğan'ın başkanlığındaki ilk toplantının görüntü ve fotoğrafları da, Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesine kondu. Görüntüde; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün hacimli evrak çantaları dikkat çekti.

Fotoğraflardan birinde, Orgeneral Öztürk'ün çantası önünde masanın üzerinde duruyor. Diğer fotoğrafta ise Özel'in hacimli çantası sandalyenin kenarında dikkat çekti.

1-015.jpeg

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler