YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlker Başbuğ'dan sitem dolu bayram mesajı
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlker Başbuğ'dan sitem dolu bayram mesajı
14 Ekim 2013 / 11:50 Güncelleme: 14 Ekim 2013 / 11:49

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "Son yıllarda yargı alanında yaşanılan hakkın çiğnenmesi ve zulümler, toplumumuzun zihniyeti ve davranışları ile birbirlerini dışlayan parçalara bölündüğünü göstermektedir. Gün geçtikçe de bu bölünmüşlük derinleşmektedir" dedi.

Ergenekon davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Kurban bayramıyla ilgili mesajında, " Yargı alanında haksızlıklara ve zulme uğrayanların sesine, toplumun bütün kesimleri duyarlı olmalıdır" dedi.

"Birbirlerini dışlayan parçalara bölündüğünü göstermektedir"

Başbuğ'un bayram mesajı şu şekilde:

"Bugün, toplumumuzun barış ve esenliğe dünden daha fazla ihtiyacı vardır. Çünkü, kültürel farklılıklar, çeşitli nedenlerle insanların emeklerinin karşılığını tam olarak alamamaları ve özellikle son yıllarda yargı alanında yaşanılan hakkın çiğnenmesi ve zulümler, toplumumuzun zihniyeti ve davranışları ile birbirlerini dışlayan parçalara bölündüğünü göstermektedir. Gün geçtikçe de bu bölünmüşlük derinleşmektedir. Buna karşın, barış ve esenlik için değer üretmek, insanlığa hizmet etmektir"

"Toplumun bütün kesimleri duyarlı olmalıdır"

"Yargı alanında haksızlıklara ve zulme uğrayanların sesine, toplumun bütün kesimleri duyarlı olmalıdır. Toplumumuzun ihtiyaç duyduğu barış ve esenlik bunu zorunlu kılmaktadır. Ayrıca, unutulmasın ki Yüce Allah; haksızlığa ve zulme uğradıktan sonra kendilerini savunanlar kınanmaz ve böyleleri aleyhinde bulunulmaz, diye buyurmuştur. Dini bayramların bir amacı da, toplumdaki barış ve esenlik duygularını pekiştirmek, bölünmüşlüğü azaltmak ve böylece toplumun birlik ve bütünlüğünü güçlendirmektir. Bu temennilerle herkesin kurban bayramını kutlar, barış ve esenlikler dilerim"

 

DHA

adalet herkese lazım
 // yılmaz türk
İlker, Sivas tertibinden idam alıp müebbet yatanlar var. 1993--2013 yeni mi aklın başına geldi. 93 SİVAS MAHKUMLARI Alevi Seyfinin Hakimleri tarafından mahkum edildi....
14 Ekim 2013 Pazartesi 14:51
Gözlerimiz Yaşardı
 // Yahya RAMİ
Darbe heveslileri fırsat bulabilselerdi ülkemizide Mısır'a Suriye'ye benzeteceklerdi. Şimdi Engin ALAN'ın ve bunlar gibi darbe meraklılarının birdenbire memleket sevdalısı mazlum vatanseverler hallerine bürünmeleri aklı başında hiç kimseye inandırıcı gelmiyor. Onlar belki için için "şimdi köşkte olmak vardı" diye hayıflanıyorlardır. İyi hayıflanmalar hepsine!......
14 Ekim 2013 Pazartesi 12:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler