YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlker Başbuğ'dan 'rütbe' açıklaması
İlker Başbuğ'dan 'rütbe' açıklaması
11 Ağustos 2013 18:30
Ergenekon davasında müebbet hapse mahkum edilen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, “rütbe sökülmesi” iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Ergenekon davasında müebbet hapse mahkum edilen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, “rütbe sökülmesi” iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bizim için asıl önemli olan, Türk milletinin gönlünde ve yüreğinde kazandığımız rütbeler ve makamlardır. Bu rütbe ve makamlar da, hiçbir mahkeme kararı ile sökülüp, geri alınamaz” dedi. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, internet sitesi üzerinden rütbelerinin sökülmesine ilişkin iddialara yanıt verdi.

Başbuğ, “Askeri Ceza Kanunu’na göre, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden çıkarma cezasının niteliği, hükümlünün silahlı kuvvetlerle ilişkisinin kesilmesidir. Yani askeri rütbe ve memuriyetinin kaybedilmesidir. Türk Silahlı Kuvvetlerinde bulunduğu süre boyunca bile hiçbir zaman rütbe ve makam peşinde olmayanların, sadece devlete, millete ve orduya sadakatla hizmet etmeye çalışanlar için bu kanun hükmünün uygulanmasının hiçbir anlamı ve önemi yoktur. Birer emekli asker olarak bugün omuzlarımızda ne rütbe taşıyoruz, ne de askeri memuriyete sahibiz. Varsın, silahlı kuvvetlerin bugün bizlere sağladığı bazı olanları da kaybedelim. Üzerinde konuşmaya bile değmez. Bizim için asıl önemli olan, Türk milletinin gönlünde ve yüreğinde kazandığımız rütbeler ve makamlardır. Bu rütbe ve makamlarda, hiçbir mahkeme kararı ile sökülüp, geri alınamaz” dedi.

 

İHA

Sanmam
 // Kadir Bozbey
Türk milleti, senin rütbelerini söküp alanları her seçimde iktidarda tutuyorsa, Türk milletinin kalbinde falan değilsin demektir.......
11 Ağustos 2013 Pazar 19:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler