YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlker Başbuğ'dan karara ilk açıklama
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, karar okunduktan sonra tepki göstererek salonu terk etti. Başbuğ, kendi internet sitesinde de 'Son sözü millet söyleyecektir. Unutulmasın ki ilahi adalet vardır' yorumunda bulundu.
İlker Başbuğ'dan karara ilk açıklama
05 Ağustos 2013 / 16:56 Güncelleme: 05 Ağustos 2013 / 16:58

.İlker Başbuğ, kendi adını internet sitesinde şu değerlendirmeye yer verdi:

Anayasanın amir hükmüne göre, hâkimler görevlerinde bağımsızdırlar. Ve hâkimler, Anayasaya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdani kanaatlerine göre hüküm verirler.

Eğer bir ülkede, toplum hâkimlerin bağımsızlığını sorguluyorsa, verilen hükümlerin Anayasaya, kanunlara ve hukuka uygun olduğuna ilişkin şüpheler taşıyorsa -ki toplumu şüphelere sevk eden o kadar çok yaşanmış olay vardır ki, bunun en son örneği de yasaya göre duruşmaların kapalı yapılmasına ilişkin gerekçeli karar ile hüküm açık duruşmada alınması gerekirken, bu yasa hükmünün yok sayılmasıdır- o ülkede hukukun üstünlüğünün var olduğu ileri sürülemez.

Bu ise, o ülkenin başına gelebilecek en büyük felakettir.

Bu durumda yargılananlar için son sözü Millet söyleyecektir. Ve Millet yanılmaz ve aldanmaz.

Bir de unutulmasın ki ilahi adalet vardır.

İlahi adaletin varlığını yüreğinde hissedenler ve er geç bir gün tecelli edeceğine inananlar:

“Bir topluluğa karşı duymakta olduğunuz kin sizi adaletten ayırmasın! Hep adaletten yana olun.” şeklindeki Yüce Allah’ın buyruğuna da uymak zorundadırlar.

Her zaman doğruların, hak ve haklının yanında, yani adaletin yanında olanların, vicdanları rahat olur.

Ben öyleyim.

Ve inanıyorum ki, hak hiçbir zaman yerde kalmaz.

E. Org. M. İlker Başbuğ

Birde hapisteyiz diyorlar
 // Ali Fuat Atay
Arkadaşlar yanlış algılamadıysam İlker başbuğ denen o malum kişinin Facebooka yazdığı twıt attığı yazılıyor bunlar ne biçim mahkumiyet yaşıyorlar anlamadım hapiste olan birlişiye Bilgisayar tlf net book filanmı veriliyor bundan sonra anlamadım . bu ne biçim hapislik o vakit bütün mahkumlara net ve bilgisayar serbest olmalı yada bunada aynı uygulama yapılmalı .
...
06 Ağustos 2013 Salı 09:23
ilahi adalet
 // emre as
bu ilahi adaletin bir gün gelip ilker beyede lazım olacağını kimse aklından geçiremezdi.al sana ağlama duvarı dört köşeli...
06 Ağustos 2013 Salı 00:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler