YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlker Başbuğ'a kötü haber!
14. Ağır Ceza Mahkemesi, İlker Başbuğ'un tahliye talebini reddetti.
İlker Başbuğ'a kötü haber!
21 Ocak 2014 / 12:08 Güncelleme: 21 Ocak 2014 / 12:16

İlker Başbuğ 13. Ağır Ceza Mahkemesinin " "tahliye talebine ret" kararını sitesinden paylaştı

Genelkurmay Eski Başkanı Em. Org. İlker Başbuğ mahkemenin verdiği "tahliye talebine ret" kararını internet sitesi ve Twiter hasabından paylaştı. Başbuğ savcının lehe görüş bildirmesinin altını çizdiği mesajında şöyle dedi, "Savcının tahliye yönündeki mütalaasına rağmen 13. Ağır Ceza Mahkemesinin kararına itirazımız reddedildi"

Savcını mitalaası

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde duruşma savcısı olarak görev yapan Zafer Koç, bir sayfalık mütalaasında şu ifadelere yer verdi: Kovuşturma aşaması neticesinde verilen kararda bugüne kadar geçen süre zarfında dosyanın kapsamlı oluşu, sanık sayısının fazlalığı gibi makul kabul edilebilecek nedenlerle gerekçeli kararın henüz oluşturulmadığı, gerekçeli kararın yazımı sonrası da temyiz incelemesinde geçecek süre ile sanığın kişisel özellikleri ve sosyal durumu birlikte değerlendirildiğinde mahkemece sanığın tutukluluk halinin devamına ilişkin kararda görülen amacın CMK 109. maddesinde yazılı görülecek bir veya birden fazla Adli Kontrol Tedbiri uygulaması neticesinde de sağlanabileceği vicdani kanaatine varılmakla, açıklanan nedenlerle adli kontrol hükümleri uygulanmak suretiyle vakti itirazın kabulüne karar verilmesi kamu adına talep ve mütalaa olunur."

Savcı Zafer Koç'un 'tahliye' yönündeki mütalaasının ardından İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti talebi karara bağlayacak.

12:12
 // Rasim DUMAN
Mahiyetinin ne oldugunu halkımızın çogunun bilmedigi LAV ROKETİ LANÇERİ'ni "masum bir boru" gibi takdim etti. Oysa, o lançerin içinden çıkan roket, 60 cm kalınlıktaki çelik zırhı deliyor ve bir tankı berhava ediyor....
21 Ocak 2014 12:12
12:06
 // İbrahim gör
Ağır ceza mahkemesi tahliye talebini teddediyor diğer taraf anayasa Mahkmsi bireysel başvuru alarak ağır cezanın ret talebine karşı tahliye verilmesini istiyobu yargı ne garip oldu böle...
21 Ocak 2014 12:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler