YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlker Başbuğ'a destek
Başbakan Tayyip Erdoğan'dan İlker Başbuğ'a destek. Erdoğan, Başbuğ'a yapılan benzetmeleri ve yakıştırmaları doğru bulmadığını söyledi.
İlker Başbuğ'a destek
06 Ağustos 2012 / 08:39 Güncelleme: 06 Ağustos 2012 / 08:46

Başbakan Erdoğan, ''İlker paşamıza yapılan benzetmeleri ve yakıştırmaları asla doğru bulmuyorum. Yani bir örgütün mensubuymuş gibi yaklaşımları kesinlikle çok çok çirkin buluyorum' dedi. 'TSK mensubu kaçmaz' diye de ekledi

Başbakan Tayyip Erdoğan'dan halen tutuklu bulunan eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'a moral sözleri... Erdoğan ATV ve A Haber kanallarının ortak yayınladığı 'Gündem Özel'' programına konuk olarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İşte Erdoğan'ın çarpıcı açıklamaları:
'İlker paşamızla alakalı olarak ben yapılan benzetmeleri ve yakıştırmaları asla doğru bulmuyorum. Yani bir örgüt elemanıymış, bir örgütün mensubuymuş gibi bu tür yaklaşımları kesinlikle çok çok çirkin buluyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Genelkurmay Başkanlığı makamına gelmiş bir insan için bu tür bir yakıştırmanın, bu tür bir benzetmenin doğru olmadığını ve insaf dışı olduğunu kesinlikle düşünüyorum. Daha önce de söyledim tutuklu yargılanmasını dahi yargıda olmasına rağmen söylüyorum doğru bulmuyorum, tutuksuz yargılanmasından yana olduğumu da daha başta söyledim. TSK mensubu kaçmaz. Çağrılınca ailelerini bırakıp geldiler, tutuklandılar. Bu bir inceliktir. Öyleyse tutuksuz yargılarsınız.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler