YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlker Başbuğ: "Tutuklanınca kendimi rahat hissettim"
İlker Başbuğ: "Tutuklanınca kendimi rahat hissettim"
19 Eylül 2013 20:30
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Silivri'de kendisini ziyarete gelen Basın Konseyi'ne 'Onlar içerdeyken ben dışarda olmaktan çok rahatsız oldum.'

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Silivri'de kendisini ziyarete gelen Basın Konseyi'ne "Onlar içerdeyken ben dışarda olmaktan çok rahatsız oldum. İnanın tutuklanınca kendimi daha rahat hissettim" diye konuştu. Konsey üyelerinden Tufan Türenç, Başbuğ ile yaptıkları görüşmenin ayrıntılarını Hürriyet'te yazdı. Başbuğ, cezaevindeki günlerini ve kendi iç dünyasını anlattı. İşte o açıklamalardan bir bölüm:

İnanın tutuklanınca kendimi daha rahat hissettim 

“Burada kaç ay, kaç gün oldu bilmiyorum. Saymadım. İlgilenmiyorum. Ama 2 yıl içindeyiz. Vicdanen rahatım. Benim emrimde çalışan arkadaşlarım tutuklanınca üzüldüm. Onlar içerdeyken ben dışarda olmaktan çok rahatsız oldum. İnanın tutuklanınca kendimi daha rahat hissettim.”

"Yazmak gerçekten muhteşem bir olay"

“Burada cezaevi koşulları var. O koşullar içinde çok ciddi sorunumuz yok. Büyükçe bir koğuş denebilecek yerde Hurşit Tolon ve Tuncer Kılınç ile birlikte kalıyoruz. Burada önemli olan hastalanmamak. Hastalık sorun oluşturuyor. En önemlisi de ruhsal sağlığınızı korumak. Burada, içinde yaşanan üçgen büyük tehlike. Üçgeninin 1'inci köşesi davalar ve duruşmalar, 2'nci köşe gazeteler, 3'üncü köşe de televizyon. Bunlara mahkûm olursanız ruh sağlığınız bozulur. Ruhsal sağlığınız açısından kitap okumak ve yazmak çok önemli. Yazmak gerçekten de muhteşem bir olay. Dalıp gidiyor insan.”

 

TÜRKİYE GAZETESİ

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler