YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlker Başbuğ: ‘Türkiye çaresizlik içinde gibi gözüküyor’
İlker Başbuğ: ‘Türkiye çaresizlik içinde gibi gözüküyor’
28 Mayıs 2016 17:37
26’ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye'nin çaresizlik içinde gözüktüğünü söyledi.

Eskişehir’de bulunan 26’ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Espark AVM’de “Unutulan Ada Kıbrıs” adındaki son kitabını imzaladı. Başbuğ, Türkiye, AB üyesi olsa bile Türk askerinin adadaki varlığının mutlaka korunması gerektiğini söyledi.

26’ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un imza gününe kitap severler yoğun ilgi gösterdi. Emekli Orgeneral Başbuğ, kitap imzasına geçmeden önce ülke gündemine ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu. Türkiye gündeminde başkanlık sistemi ve yeni anayasa çalışmalarının terör örgütü saldırılarının önüne geçmesine tepki gösterdi.

Başbuğ, “Türkiye bana göre Cumhuriyet tarihinin en zor dönemlerinden birisini yaşamakta. Bugün Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı sorunların en başında, en önemlisi olarak terör sorunu geliyor. Bildiğiniz gibi 2015 yılının Temmuz ayından itibaren Türkiye yine PKK terör örgütünün şiddetli eylemleriyle karşı karşıya kaldı. Tabi terör sorununun yanında Türkiye’nin diğer karşı karşıya kaldığı diğer temel bir sorun da dış politika. Yani uluslar arası ilişkilerde inde bulunduğu gerçekten zor bir süreç içerisindeyiz. Bütün bunlara karşı bugün baktığımız zaman Türkiye’nin gündeminde yeni anayasa çalışmaları ve başkanlık tartışmalarının gündemin en başında olmasını üzücü buluyorum ve düşündürücü buluyorum” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE ÇARESİZLİK İÇİNDE GİBİ GÖZÜKÜYOR

Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye’nin komşu ülkelerle arasını düzeltmesi gerektiğini vurgulayarak, “Özellikle Türk dış politikasının karşı karşıya kaldığı sorunlara değinmek istersek ki bunu yıllardır söylüyoruz, Suriye, Irak ve özellikle Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkiler. Bu sorunlar karşısında Türk dış politikasının bir çözüm üretmesi lazım. Ancak dış politikalarda bir sessizlik var. Adeta bir çaresizlik içinde gibi gözüküyor. Yani devletleri sadece şikayet ederek, protesto yaparak veya nota vererek dış sorunlarının üzerinden gelmesi fevkalade zordur. Bunun için defalarca söyledik kişisel olarak, Türkiye süratle Suriye, Irak ve Rusya ile olan ilişkilerini normale çevirme zorunluluğu var” dedi.
Başbuğ değerlendirmelerden sonra kitaplarını imzalayarak sevenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. 

yapma paşam
 // muammer bekaroğlu
sayın hocam,ben sizinkadar eğitim almadım ama yaşadım,bana söylermisiniz komşularla iyi geçinmek için onların müstemlekesimi olmamizmı lazım iyiki israillede iyi geçinelim dememişsiniz,neden hiç milli sanayiden bahsetmiyorsunuz,1984 de almayanın tankları terörde kullanamazsınız dediğinde siz nerdeydiniz.eğerbugün milli sanayimiz ve insansız hava araçlarımız olmasaydı ne olurdu diye hiç değinmemişsiniz,bu ülkede kaçdevlet var ben söylüyeyim,mi hocam,1 yargı,2 ordu,3 bürokrasi,...
29 Mayıs 2016 Pazar 10:59
başbuğ
 // özkan
bu adam emekli olmuş artık, kendi işine baksın bence,çıkıpta ulu orta türkiyeyi suçlar gibi konuşmada ne oluyor, ırak,suriye,iran,amerikanın kölesi olmuş türkiye ne yapsın,sen öyle biliyordunda ,kendi döneminde niye konuşmuyordun doğru ,insanların dini ile imanı ile,uğraşmaktan,bu tür işlere vakit ayırıp ilgilenmiyordunuz sat kitabını işine bak ,allahın izniyle bu devletin sizin gibilerin aklına ihtiyacı yok biz halk iyi biliyoruz kimin ne olduğunu...
29 Mayıs 2016 10:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler