YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlker Başbuğ öfke saçtı!
İlker Başbuğ öfke saçtı!
11 Şubat 2010 09:38
İlker Başbuğ bu kez zehir gibiydi... Habertürk'ten Fatih Altaylı ve Murat Bardakçı'nın sorularını yanıtlayan Genelkurmay Başkanı'nın gündeminde amirallere suikast idddianamesi vardı...

GENELKURMAY Başkanı İlker Başbuğ ile uzun süredir bir röportaj yapmak istiyordu Habertürk'ün tepe ismi Fatih Altaylı... Ve dün Murat Bardakçı ile birlikte 10:30'ta Genelkurmay Karargah'ına İlker Başbuğ ile görüşmek üzere gitti Altaylı. Yaklaşık 5 saat süren görüşmenin ayrıntılarını ise bugün köşesinden okuyucuları ile paylaştı...

Genelkurmay Karargahı'nda konuk ettiği Fatih Altaylı ve Murat Bardakçı'nın sorularını yanıtlayan Başbuğ, iddianameler ve balyoz planı hakkında açıklamalarda bulundu.

Genelkurmay Başbakanı İlker Başbuğ'un gündeminde amirallere suikast iddianamesi vardı.. "Böyle rezillik olur mu yeter yahu" sözleriyle öfkesini dile getiren Başbuğ, "Suikast girişimiyle ilgili tek satır var mı? Hani suikast yapacaklardı komutanlarına? Bunun hesabını kim verecek" diyerek tepki gösterdi..

BUNUN HESABINI KİM VERECEK?

Eee ne oldu? Hani kendi komutanlarına suikast yapacaklardı? Nerede? Aylarca suikast suikast.. Ne oldu? Hesabını kim verecek? Böyle rezillik olur mu? Yeter yahu. Sabrımız taştı diyoruz. İşte bunlar sabrı taşırıyor.

GENÇ SUBAY RAHATSIZ MI?

Bakın burası Türk Silahlı Kuvvetleri. Muz cumhuriyeti ordusu değil. Burada disiplin yüzde bin tamdır. Genç subaylar sorunu yoktur, olamaz da. Geçen ay tüm generalleri topladım. Konuştum benden duysunlar.

BALYOZ İDDİASI İÇİN BİRAZ SABIRLI OLUN

Bakın bu konu (balyoz iddiaları) yargıda. Sivil yargıda. Savcı dökümantasyonu istemiş. 5000 sayfa kadar. Alllah kolaylık versin. İnceleyecekler. Biraz zaman alır. Sabredin. Göreceksiniz. Ne neymiş göreceksiniz. Biraz sabır.

ASKERİN MORALİNİ BOZANLA SAVAŞIRIM

Biz gerekeni yapıyoruz ve yapacağız. Ama bunlar askerimin moralini bozuyor. Askerimin moralini bozan herkesle savaşırım. Yarın Gölcük'e gidiyorum. Moral bozukluğuyla mücadele için.

PATLAYICILAR GÖZDEN KAÇMIŞ

Bunları bilmiyoruz. Kuvvetle muhtemel bunlar zaten denizaltında bulunan patlayıcılar. Çünkü denizaltılarda patlayıcı bulunur. Çeşitli nedenlerle. Bazen düşmanın eline geçmesin diye denizaltıyı batırmak için. Bazen buradaki kripto cihazları düşmanın eline geçmesin diye. Muhtemelen bunlardan bir bölümü denizaltı hizmetten alınırken muhtemelen bir yerde kalmış olabilir. Bilmiyoruz. Batırmaz tabi. Bunlar kalmış gözden kaçmış olan miktar olabilir.

Olmaz tabii
 // ugur kayabas
İntahar etme bizim türk geleneğinde yoktur. Grurları yüzünden intihar edeceklerine görevlerinden ayrılsınlar.bir muharebeyi kaybedecek gibi olsalar bunlar hemen intihar mı edecekler. vay ozaman halimize. nasıl bir zihniyetle asker yetiştiriyorsunuz paşam. önce o yetiştirme tarzınızla başlayın mutive etmeye....
11 Şubat 2010 13:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler