YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk mitingde müjde üstüne müjde
Başbakan Davutoğlu, Samsun'da​ gerçekleştirilen AK Parti mitinginde vatandaşlara seslendi.
İlk mitingde müjde üstüne müjde
05 Ekim 2015 / 18:31 Güncelleme: 05 Ekim 2015 / 23:01

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçimleri kapsamında ilk mitingi Samsun'da gerçekleştirdi. Başbakan ayrıca, gençlere ve emeklilere başta olmak üzere hemen her kesime seçim müjdelerini bir bir sıraladı.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

"Yiğitlerin diyarına saygı ve muhabbetle selam olsun. Samsun tarihimizin sembol şehirlerinden biridir.
1 Kasım'ın meşalesini şimdiden yakmışsınız. İstiklal mücadelemizin 'ilk adımlarının' atıldığı Samsun'da ilk mitingimizi yapıyoruz. Samsun'un temsil ettiği istiklal meşalesinin önemi büyük."

 Haydi Bismillah la var mısınız?

"Haydi Bismillah diyerek ilk adımı atmaya var mısınız? Gençlerimizin geleceğe umutla bakıyorsa, Samsun'da yanan meşalenin eseridir. Samsun her zaman diktir, harekete hazırdır. Samsun her zaman demokrasiye güç veren şehir olmuştur. Bu yüzden her zaman Samsun'dan yola çıktık."

7 Haziran tablosu

"7 Haziran seçimlerinden hükümet formülü çıkmadı. Bu nedenle milli irade için huzurunuzdayız. Bu düğümü millet çözecek. 1950'de tek partiye karşı düğümü siz çözdünüz, 2002'de Sayın Cumhurbaşkanımız yol çıktığında düğümü siz çözdünüz. 1 Kasım'da inşallah bir zafer günü olacak.
CHP'nin blok siyaseti, Bahçeli'nin hayır siyaseti ve HDP'nin terör siyaseti. Biz ise 7 Haziran'da ne dediysek arkasında durduk"

"Siyasete şekil verilemez dedik. Blok sistemini TBMM Başkanlık seçiminde çökerttik. Kılıçdaroğlu, Bahçeli'ye Başbakanlık teklif etti. Bahçeli, bizimle içtiği çaya hayır demedi, diğer her şeye hayır dedi. HDP ise ilk günden itibaren terör siyaseti takip etti. Sırtlarını teröre dayadılar."

"CHP'nin beyannamesini gördük ki; bizim merhametli dış politikamızdan ders çıkarmış ve Suriyelileri ülkelerine göndermekten vazgeçmiş."

"Silahlar tamamen terk edilmedikçe, şehirlerimiz illegal çetelerden temizlenmedikçe bu operasyonlar kararlılıkla sürecek".

"IMF kapısında bekleyen bir Türkiye vardı ama biz 23 buçuk milyar dolar borcumuzu ödedik. Bu memleketi hiç bir zaman namerde muhtaç etmedik. 13 yılda 117 yeni üniversite kazandırdık. 2017'de bütçe fazlası vereceğiz, azimle çalışanın kaynakla derdi olmaz."

"Bizim vaatlerimiz gerçekler, geçmişte verdiğimiz sözleri tuttuk. Kılıçdaroğlu'nun taş üstüne taş koyduğunu gördünüz mü? Bahçeli, hayırdan başka bir şey söylemez. HDP'yi sormuyorum bile, onlar söz söylemek için Kandil'e bakar."

Seçim müjdeleri

"Emeklilerimize, gençlere herkese yardım edeceğiz.

Emeklilerimize yılda 1200 lira daha ek artış sağlıyoruz. Emekliler arasındaki gelir farkları ortadan kalkacak. Biz söz verdik mi afaki sözler vermeyiz, sözün gereğini yaparız. 7 Haziran'dan önce emeklilere verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Allah bereketli eylesin.

Yüzde 15 destek primini yüzde 10'a indirmiştik. Şimdi Bağkur emeklilerinin maaşından kesinti yapılmayacak, kaldırıyoruz."

Gençlerimiz

"Bizler sizin için varız. 5 gün önce ABD'deydim, ardından geldim hemen işe koyuldum jet lag dahi yaşamayız. Sizler için çalışıyoruz. Dünyanın her yerinde başınız dik dolaşın diye çalışıyoruz. Sizlere dünyanın en ülkesini sizlere bırakmakta kararlıyız.

Gencimiz projesi olursa, 50 bin lira karşılıksız sermaye vereceğiz. Geri istemeyeceğiz. Daha çok gerekirse faizsiz 100 bin lira vereceğiz. Biz gencimize güveniyoruz. 3 yıl vergi istemeyeceğiz. Bundan daha bereketli iş olur mu?

Genç çiftçilere 30 bin lira karşılıksız destek vereceğiz."

Kadınlarımız

"Kadınlarımızın doğumdan sonra ilk çocukta 2 ay, ikinci çocukta 4 ay, üçüncü çocukta 6 ay çalışmadan ücret alacak. Doğumdan ölüme kadar yanınızda olacak bir devlet var.

İstikrarla büyüyen bir Türkiye var. 7 Haziran'dan sonra bazıları devam etmeyecek sandılar, onlar bu ülkenin meselelerine sahip çıkmada bizi yalnız bıraktılar."

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler