YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk kez yok! AK Parti'yi hüzne boğan eksiklik
15 Temmuz'un ardından başlatılan demokrasi nöbetleri bugün Yenikapı'daki tarihi miting ile taçlandırılıyor. Alanda bulunan vatandaşlar, hainlerin şehit ettiği Erol Olçak'u sık sık anıyor ve özlemlerini dile getiriyor.
İlk kez yok! AK Parti'yi hüzne boğan eksiklik
07 Ağustos 2016 / 18:27 Güncelleme: 07 Ağustos 2016 / 18:48

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla yurdun dört bir yanında başlayan demokrasi nöbetleri, bugün Yenikapı'da yapılacak olan 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' ile taçlanıyor. Vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren Yenikapı'ya akın etmeye başladı.

Meydandan hüzne boğan bir eksiklikse davetlilerin dikkatini çekiyor. AK Parti'nin kuruluşundan bu yana reklamcısı olan ve miting organizasyonlarının büyük söz sahibi Erol Olçak bugün Yenikapı'da yok. Alanda bulunan vatandaşlar, Erol Olçak'u sık sık anıyor ve özlemlerini dile getiriyor.

Darbeciler şehit etti

15 Temmuz'daki FETÖ'cü darbe girişiminin ardından ellerinde bayraklarla İstanbul Boğaziçi Köprüsü'ne giden Erol Olçak, askerlere 'yaptıklarının doğru olmadığını ve Türk askerinin vatandaş ile karşı karşıya gelmemelerini' söyleyerek yanındaki grupla vatandaşlık görevini yerine getirmek istemişti. 

Olçak, zırhlı araçların üzerine monte edilen silahlarla askerin ateş etmesi sonucu 16 yaşındaki oğlu Abdullah Tayyip'le birlikte vurulmuş ve şehit düşmüştü.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler