YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk geceyi nerede geçirecek?
Pazartesi tahliye edilecek olan Mehmet Ali Ağca, askerlik işlemleri nedeniyle bir süre Ankara'da kalacak
İlk geceyi nerede geçirecek?
17 Ocak 2010 / 08:46 Güncelleme: 17 Ocak 2010 / 08:52

Hayatının son 30 yılını çoğu hücrede olmak üzere cezaevinde geçiren Mehmet Ali Ağca pazartesi sabahı tahliye edilecek. Askerlik işlemelri nedeniyle bir süre Ankara'da kalacak olan ağca için 3 otelde adına rezervasyon yapıldı.

Gazeteci Abdi İpekçi'nin öldürülmesi, Papa'ya suikast girişimi ve 3 ayrı gasp suçundan yaklaşık 30 yıldır cezaevinde bulunan Mehmet Ali Ağca yarın tahliye edilecek. Tutukluluk süresi dolan Ağca'nın öncelikle askerlik durumunu netleştirmek için GATA veya Mevki Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçeceği öğrenildi. 2006 yılında tahliye edildikten sonra İstanbul GATA Haydar Paşa Eğitim Hastanesi'nden “Askerliğe elverişli değildir” raporu bulunan Ağca'nın avukatlarının “bedenen ve ruhen sağlıklı” şeklindeki açıklamaları üzerine tekrar sağlık taramasından geçeceği belirtildi.

3 OTELE REZERVASYON

Pazartesi günü Sincan Cezaevi'nden çıktıktan sonra şehir merkezindeki bir otelde kalacağı belirtilen Ağca'nın ailesi tarafından 3 ayrı otelde rezervasyon yaptırıldığı öne sürüldü. Ağca'nın ilk gecesini Ankara Rixos Otel'de geçireceği belirtiliyor. Güvenliğinin ailesi tarafından sağlanacağı belirtilen Ağca'nın, kalabalık bir araç filosundan oluşan konvoyla şehir merkezine geleceği belirtiliyor. Salı günü bir basın toplantısı yapması beklenen Mehmet Ali Ağca'nın Ankara'da ne kadar kalacağı netlik kazanmadı. Avukatları Ağca'nın yaşantısını nerde sürdüreceğine ilişkin kararı kendisinin vereceğini söylediler.

Ağca, Maçka'da yalnız değildi

Mehmet Ali Ağca'nın yakalandığı sırada emniyet müdürü olan Hayri Kozakçıoğlu, Ağca'nın yalnız olmadığını ve arkasında başka organizasyonlar olduğunu söyledi. NTV'ye konuk olan Kozakçıoğlu, “Olaydan 5.5-6 ay sonra biz kendisini Beyazıt'taki bir kahvehaneden, etrafa göstermeden aldık ve sorguladık. 24 saat geçmeden, fiziki bir baskı uygulamadan da suçunu itiraf ettirdik. Bize suç ortaklarını, silahı söyledi. Suç ortaklarından biri 24 saat daha geçmeden Adana'dan alındı, getirildi. Ama kaçma şansını buldu ve yurtdışına kaçtı. Hâlâ yurtdışındadır zannederim” dedi. Sorgu için yeterli süre verilmediğini belirten Kozakçıoğlu, Ağca olayında bana göre iki büyük handikap vardı. Biri, Ağca'nın tetiği çektiğinin ispatlanması yeterli değildi, çünkü yalnız değildi. Belli bir şekilde bu olaya hazırlandı ve arkasında değişik güçler vardı. Sürenin çok az olması bunların ortaya çıkmasını engelledi ve maalesef yardım edenlerin Türkiye dışına kaçmasını sağlayan değişik organizasyonlar vardı” dedi. (Yeni Şafak)

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

milliyetçilik ve bubnlar...
 // ibrahim çelikoğlu
Benim bildiğim milliyetçilik;Millet,devlet,yurt hayırına çaba sarf eden temiz,adaletli ve erdemli bir kişiliktir.Kozakçıoğlu'nu bir dinleyin.Dedirttik,kaçırdık vs.Milliyetçi kaçarmı?Vatanına yalan söylermi?vs.buda ayrı bir hadise.Bu rezil adamın arkasına neden düşülür? Yere göğe sığdırılmaz? Çamurdan altın olurmu? Olmaz...
Altını çamura batır altındır...Bunları öğrenmemiz lazım sahte altının peşine düşmek kayıptır.Bide yüceltirsen hüsrandır.V...
17 Ocak 2010 14:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler