YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk duruşma sadece yarım saat sürdü
İlk duruşma sadece yarım saat sürdü
İlk duruşma sadece yarım saat sürdü
07 Ekim 2008 / 18:53 Güncelleme: 07 Ekim 2008 / 00:00

Dünya barışı için İtalya’dan yola çıktıktan sonra Türkiye’de tecavüz edildikten sonra öldürülen Pippa Bacca cinayetiyle ilgili ilk duruşma Kocaeli adliyesinde yapıldı.


Yarım saat süren duruşmanın ertelenmesinin nedeni sanık Murat Karataş’ın avukatının bulunmaması ve yeminli tercümanın hazır olmamasıydı.


Barış mesajı vermek için otostopla Milano’dan dünya turuna çıkan ancak Türkiye güzergahında Gebze’de kaybolan İtalyan Sanatçı Pippa Bacca cinayetiyle ilgili ilk duruşma Kocaeli adliyesinde yapıldı. Sanık Murat Karataş sabah saatlerinde Kocaeli I. Ağır Ceza Mahkemesi’ne getirildi.


Duruşmaya katılan Pippa Bacca’nın annesi Elena Manzoni, adaletten umutluydu: “İnşallah adalet yerini bulur, Türk adaletine güvenim sonsuzdur”


Ancak ilk duruşma sadece yarım saat sürdü. Çünkü sanık Murat Karataş’ın avukatı yoktu. Davanın müdahil avukatı Mehmet Eke bu tür işlemlerin daha önce yapılması gerektiğini söyledi. Eke “Bunu bir eksiklik olarak değerlendiriyoruz, yani bu tür işlemlerin daha önceden yapılmış olması lazım. Bu koşullarda bulunan kendi imkanlarıyla avukat tutacak imkanı olmayan insana avukat tedarik edilmesi gerekiyordu, CMUK avukatının gelmiş olması gerekiyordu.” dedi.


Davanın ertelenmesinin nedenlerinden biri de duruşmada yeminli tercümanın bulunmamasıydı. 31 Mart’ta Kocaeli’nin Gebze ilçesinde kaybolan Pippa Bacca, yaklaşık iki hafta sonra Tavşanlı Köyü yakınlarında bulunmuştu. Tecavüz ve cinayetle ilgili olarak Murat Karataş yakalanmış, zanlı ifadesinde suçlamaları kabul etmişti. Murat Karataş hakkında “Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası” isteniyor. Dava 4 Kasım’a ertelendi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler