YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İlk defa bir istifa olmuyor"
CHP'de taşlar yerinden oynadı. Parti Gürsel Tekin'in istifası ile sarsıldı. İnce istifayı değerlendirdi, "ilk defa bir istifa olayı yaşanmıyor" dedi. İnce'nin gündeminde sadece Tekin'in istifası yoktu. Okullarda dağıtılan sütlerde İnce'den nasibini aldı
"İlk defa bir istifa olmuyor"
04 Mayıs 2012 / 20:42 Güncelleme: 04 Mayıs 2012 / 22:01

 CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Gürsel Tekin'in istifasıyla ilgili olarak, ''İstifa tek taraflı bir kavramdır. CHP büyük bir partidir. CHP tarihinde ilk defa bir istifa olayı yaşanmıyor'' dedi.

İnce, partisinin Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk ile Silifke ilçesine bağlı Atayurt beldesindeki hali gezip, esnafla sohbet etti.

Muharrem İnce, burada gazetecilerin Gürsel Tekin'in istifasıyla ilgili soru üzerine, ''Hayırlısı olsun. İstifa tek taraflı bir kavramdır. CHP büyük bir partidir. CHP tarihinde ilk defa bir istifa olayı yaşanmıyor. Arkadaşımız kendisi için en doğru kararı düşünüp karar vermiştir. Kendisine hayırlı olsun'' dedi.

İnce, bir gazetecinin Akdeniz açıklarında dün meydana gelen depremi hatırlatarak, ''Akkuyu Nükleer Santrali'nin buraya yapılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz '' şeklindeki sorusu üzerine, ''Süt dağıtma işini beceremeyen bir iktidarın, nükleer enerjiyi doğru düzgün becerebileceğine, sağlıklı yapabileceğine hiç inanmıyorum'' dedi.

Terör örgütüyle ilgili yapılan bazı açıklamaların hatırlatılması üzerine de İnce, şunları kaydetti:

''Bir siyasi partinin amacı iktidar olmaktır ve kendisini terör örgütünden ayrı tutmalıdır. Onunla organik bağı olmamalıdır. Yani siyasi parti genel başkanı, terör örgütünün lideri değildir, onun yandaşı değildir. Ama burada tek suçlu BDP değil. AKP de onlar kadar suçludur. Terörle mücadele eden bir Türkiye'den terörle müzakere eden bir Türkiye'ye geldik.''

Hal gezisi sırasında kantara çıkıp tartıldığında 98 kilo olduğunu gören İnce, ''Bu kiloma bakmayın, ben kürsüde daha ağırım'' diye espri yaptı. İnce, çilek yüklü bir kamyonun sevkıyata hazırlanmasını da ''Ben kamyon şoförünün çocuğuyum'' diyerek, iplerle bağlayarak gösterdi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler