YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ilıcak'tan Metiner'e sert yanıt!
Ilıcak'tan Metiner'e sert yanıt!
07 Kasım 2013 10:46
Nazlı Ilıcak, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'i sert sözlerle eleştirdi.

Nazlı Ilıcak, 'Dört Bir Taraf' programında AK Parti'yi 'kızlı-erkekli' meselesi için eleştirince gündeme oturdu.

'Utanıyorum' diyen Ilıcak'a en sert tepki Mehmet Metiner'den geldi.

Metiner, "Şayet Ilıcak, sahiden Başbakan ve AK Parti'den utanıyorsa, Sayın Başbakan Erdoğan vasıtasıyla ve ona yakınlık üzerinden elde ettiği köşe ile imkanları elinin tersiyle itsin." demişti.

Nazlı Ilıcak aynı sertlikte Metiner'e cevap verdi.

İşte Ilıcak'ın açıklamaları:

"Bu başarıyı kimseye borçlu değilim"

"Ben 1974'ten beri köşe yazarıyım. Hep de üst düzey, okunan bir televizyoncu, gazeteci oldum. Ne köşemi, ne de televizyon programlarımı tek bir kişiye borçluyum. Bu, başarıyı kimseye borçlu değilim. Ben hep dindar kesimin mağduriyetini savundum. Başörtüsü meselesinde, 28 Şubat'ta; her ortamda. Bu demek olmuyor ki, onlarla aynı düşüneceğim"

"Bülent Arınç da benim gibi düşünüyor"

"Hep dedim ki köşemde, televizyonda; 'Bu insanlar böyle düşünüyorlar. Dindarlar... Ancak sizin hayatınıza karışmayacaklar' E şimdi böyle bir açıklama gelince ben de bu sorumluluğun altına giriyorum. Kefil olmuşum. 'Utanıyorum' dediğim şey budur. Sadece ben de değil, Bülent Arınç da böyle düşünüyor. Laiklik farklı seçenekler sunmaktır. Nasıl bütün yurtlar karma olsun diyemezseniz, karma yurtlar kaldırılsın da diyemezsiniz. Şikayet üzerine eve baskın düzenleyemez."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler