YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlhan Selçuk'a son veda...
İlhan Selçuk'a son veda...
24 Haziran 2010 15:52
Gazeteci yazar İlhan Selçuk Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesinde sevenleri tarafından son yolculuğuan uğurlandı...

Cumhuriyet gazetesi baş yazarı İlhan Selçuk, memleketi Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesinde göz yaşları ile son yolculuğuna uğurlandı.

İlhan Selçuk için Türkiye'nin her yerinden gazete çalışanları ve Cumhuriyet gazetesi okurları Hacıbektaş'a otobüslerle akın ederken, Hacıbektaş halkı da cenaze törenine katıldı.

Düzenlenen törene, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, belediye meclis üyeleri ile CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan , DSP Genelbaşkan yardımcıları Uluç Gürkan , Önder Aksakal, DSP Genel Sekreteri Hasan Erçebeli, Yaşar Okuyan, Hikmet Çetin, Fikret Ünlü, Mustafa Sarıgül. Prof. Dr. Alparslan Işıklı, Yalçın Bayer katıldı.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, törende yaptığı konuşmada, "Çağımızın en büyük aydınlarından biri olan İlhan Selçuk'u son yolculuğuna uğurluyoruz" dedi. Selmanpakoğlu, konuşmasında özellikle Selçuk'un bilge kişiliğine vurgu yaptı.

Selmanpakoğlu'nun konuşmasının ardından Işık Yenersu, Selçuk'un okurlarına yazdığı veda yazısını seslendirdi.
Daha sonra kürsüye çıkan Alev Coşkun, İlhan Selçuk'un manevi işkenceye dayanamadığını ifade ederek, "İlhan Selçuk son manevi işkenceye dayanamadı. Bu son hoyratlığa isyan etti. Sen Uğur Mumcu gibi en son basın ve demokrasi şehidisin. Neden Hacı Bektaşı istedi. Büyük mizah ustası Turhan Selçuk'u çilehane yatırdık. Bugün İlhan Selçuk'u neden Hacı Bektaş'a defnediyoruz. Çünkü her iki kardeş 'Enel Hak'ka inanmışlardı. Hacı Bektaş Veli'nin dizinin dibinde yan yana oturmalarının anlamını çok iyi biliyorlar. Hacı Bektaş halkının anlayacağını bilerek geldiler. Veli'nin himayesinde kalmak istiyorlardı" dedi. (İHA)

Türk aydınları...
 // ibrahim çelikoğlu
Küçüklüğümüzü hatırlıyoruz.Aydın diye geçinen müteberlerin aldığı gazete;Başında -İlhan Selçuk-baş yazarı olması sanki olmazsa olmazlardandı.Ergenekon davasının baş rol oyuncusuna itibar edenlerinde ne kadar aydın olduklarını kanıtlayarak rahmete kavuştu.İyi yorumcuymuş,ölüsü bile iş gördü...
Biz genede, rahmet eyliyelim......
24 Haziran 2010 16:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler