YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlhami Işık: 15 Temmuz girişiminde NATO'nun parmağı var çünkü...
15 Temmuz darbe girişimininde kesinlikle NATO'nun parmağı olduğunu ifade eden İlhami Işık, NATO üyesi ülkelerde izinsiz bu tarz hiçbir girişimde bulunamayacağını söyledi.
İlhami Işık: 15 Temmuz girişiminde NATO'nun parmağı var çünkü...
11 Ağustos 2016 / 06:13 Güncelleme: 11 Ağustos 2016 / 06:18

Kanal A'da yayınlanan Mehmet Toprak'ın moderatörlüğünü yaptığı Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Bayram Zilan'ın daimi konuk olduğu programa konuk olan Araştırmacı yazar İlhami Işık FETÖ darbe girişiminin PKK terör örgütüyle bağlantılarına dair değerlendirmelerde bulundu.
İşte İlhami Işık'ın konuşmasından önemli satırbaşları:

DARBE ZİHNİYETİNDE BİR KATİLLER TOPLULUĞUYLA KARŞI KARŞIYAYIZ!

Demirtaş'la dün yapılan röportajda söylediği, 'PKK fırsatçı davranmadı, dileseydi birkaç şehire girip teslim alabilirdi. Bunu yapmadı' demişti.

Darbe gecesi saldırılar düzenlenmedi evet ama bunun sebebi PKK'nın darbeye karşı olması değildi. Kendisinin önceden bilgilendirilmesi sonucu takındığı tavırdı.

15 Temmuz'da insanları uçaklarla tarayan, tanklarla ezen bir akıl, bir ahlak, bu ülkede yaşayan insanların birlik beraberlik ve kardeşliğini asla savunamaz. 

Duran Kalkan'ın açıklaması var. "Bize mayısta Erdoğan'ın devrileceğini söylediler" diyor. Darbeyle ilgili bilgi sahibi olan, aynı zihniyet içerisinde sadece adı değişik bir katiller topluluğu ortak kardeşliğiyle karşı karşıyayız. 

DÜNYANIN EN AHLAKSIZ ÖRGÜTÜDÜR PKK!

Dünyanın en ahlaksız örgütüdür PKK. 15 Temmuz'dan bu yana bu ülkede yaşayan her kimlikten, herkesi öldürmeye kodlanmış bir terörist saldırıyla karşı karşıya kalmadık mı?

Bir ülkenin meclisini bombalanın adı ne olabilir? Bir ülkenin özel harekatını yerle bir edip 50'den fazla insanını öldüren bir örgütün adı ne olabilir? Tanklarla insanları paramparça eden, kurşuna dizen, elinde çakı bile olmayan masum insanları vahşice öldüren bir örgütün adı ne olabilir?

Böyle bir dönemde sen Kürt öldürüyorsun, senin ahlakın olabilir mi? 

Bu ülkede 25 gündür millet ayakta nöbet tutuyor. Dünyada hiçbir yerde örneği yoktur. Bu tarihte çakısı bile olmayan, sadece, salası,imanı, yüreği ile uçakları, tankları, helikopterleri yenen bir halka saldıran örgüt ahlaksız bir örgüttür.

Dünyada tarih kitapları 15 Temmuz'u yazacaklar. Ama bunu hiç olmamış, hiç yaşanmamış gibi gören PKK üstüne halkı katletmeye çalışıyor.

Yaptıkları tek şey öldürmek. Dünyanın bütün literatüründe insan öldürenlere katil denir. Bu örgütlü katiller sürüsü. Beni ne için öldürmeye çalışıyorsun. Namusum, onurum şerefim adına ayaklanmışım. Başka bir derdim yok. 

Eğer böylesine savunmasız insanları öldürüyorsan senin derdin başka bir şeydir.

BEKLENTİ KESİNLİKLE DARBE GİRİŞİMİNİN BAŞARIYA ULAŞMASIYDI

Demirtaş ve ekibi de darbenin başarıya ulaşacağını düşünüyorlardı. PKK darbenin ne zaman olacağını biliyordu. Darbenin başarıya ulaşacağını da hesaplıyorlardı. Darbenin birinci önceliği onları farklı bir süreçte katmaktı. Sabaha doğru Erdoğan'ı Öcalanı infaz etmeyi planlıyorlardı.

Bekleme modu o saatte yapabileceği hiçbir şey yok. Darbenin nereye ve nasıl gideceği belli değildi. Saat 02.00'ye doğru Batı dünyası darbenin başarısız olduğunu kabul edince HDP cepheside dahil olmak üzere beklemeler mevcuttu.

YAPILMAYA ÇALIŞILAN BİR NATO DARBESİDİR!

Yapılmaya çalışılan darbe bir NATO darbesidir. Niye sölüyorum bunu. Bu ülke bir NATO ülkesi.
Bu ülkede bir darbe yapılacaksa, NATO'ya haber vermeden yapabilir misiniz? Vermezseniz gece başınıza çökerler. NATO üyesi bir ülkede haber vermeden adım atamazsınız. Daha yürümeden boğarlar. 

Batı'nın bir diktatör Türkiye'yi yönetiyor algısı oluşturmaya çalıştı, darbeyi desteklediğinde halk hesap sormasın diye. 

Neticede söylenecek olan, NATO üyesi bir ülkede darbe girişimi oluyorsa, bu NATO'nun onayını alan bir girişimdir. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 

 // Neçmettin akgün
ABD NATO kalleş biz türk minletinin onlara asla güven miyor...
11 Ağustos 2016 17:34
 // Neçmettin akgün
Natoyu abdyi avruba birliğini almanyayı sevmiyorum bu törör õrkütlerinin başını bular çegiyor biz túrk minletiyiz bunu asla unutamayacakları bir dersvertik önce vatan bunu minletimiz sağolsun hebsinde razıolsu...
11 Ağustos 2016 17:31
KESİNLİKLE
 // CEM
PKK da kesinlikle aynı FETÖ gibi CIA güdümlü ve kontrolünde bir örgüt.Bunu sağır sultan bile biliyor.Çekiç güç ü bu ülkeye sokanlar kendi elleriyle PKK yı ABD ye teslim etti...
11 Ağustos 2016 Perşembe 12:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler